Tlačovú konferenciu môžete pozerať naživo:

 

"Rád by som sa poďakoval za slušnú prácu ľudí na Úradoch. Premiér nemal pekného slova ani ne jedného zo špičkových prednostov, ktorí si v ťažkých chvíľach vedeli zastať svoju robotu. Za slová premiéra sa mu ospravedlňujem," kriticky povedal Pellegirni hneď v úvode brífingu. Výberu prednostov novej vlády neverí, podľa jeho slov bude prekvapený, ak 

"Chcem vyzvať aj všetkých zamestnancov okresných úradov, aby nám dali vedieť, keď začnú čistiť všetkých vedúcich, či je to naozaj také transparentné alebo opäť iba o tom, kto koho pozná,"pustil sa do Matoviča Pellegrini.

Činy poslaneckého klubu OĽaNO považuje za politizáciu výberového konania. "Tvári sa, že ide o priamu demokraciu, ale ľudia, dávajte si pozor, lebo ak nestihnete za 4 dni nahlásiť pochybných kandidátov, hodí to na vás,"pokračoval o slovách predsedu vlády Pellegrini. V reakcii na to plánujú na schôdzi predniesť viacero návrhov.

Reagovať chcú na Sulíkove "kilečko", aj na nový spôsob výberu Generálneho prokurátora. Chcú navrhnúť, aby sa na miesto Generálneho prokurátora nemohol dostať neprokurátor, pozmeniť chcú aj spôsob jeho odvolávania. 

Mená kandidátov nájdete v GALÉRII

Prečítajte si tiež: