Matovič hádzal na odborníkov vinu za to, že Slovensko príde o ruské vakcíny Sputnik V. „Rusi na základe toho, čo sa na Slovensku deje, vypovedali zmluvu. Kľúčový dôvod je, že sa cítia byť poškodení tým, že ŠÚKL dal vakcínu posúdiť neregistrovanému laboratóriu. Výsledky z neregistrovaného laboratória zaplavili celý svet a porušili reputáciu Sputnika V,“ povedal Matovič.

Vedec Pavol Čekan si odborníkov zastal a tvrdí, že Matovič nehovorí pravdu: „To, že ŠÚKL zveril validáciu tejto vakcíny BMC SAV, je klamstvo. Veď predsa skúšky Sputnika V robilo BMC SAV na základe písomnej žiadosti bývalého ministra zdravotníctva Marka Krajčího.“

O tom, že samotná šéfka ŠÚKL Zuzana Baťová je uznávanou odborníčkou, svedčí aj najnovšie vyjadrenie dekana Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského Jána Klimasa. Ten pre Baťovú navrhol udelenie Medaily PhMr. Vladimíra J. Žuffu, ktorá sa odovzdáva za prínos do slovenského lekárnictva. „Som presvedčený, že doktorka Baťová si ho v plnej miere zaslúži už dnes, v neobvykle mladom veku. Za dôležité považujem aj to, že ocenenie bude udelené v správnom čase. A ten je podľa môjho názoru práve teraz,“ dodal Klimas.

Celé znenie odkazu Matovičovi nájdete na ďalšej strane.