Reklama

Najzáhadnejšie TAJOMSTVÁ Lučanského († 51): BOSS podsvetia ho NENÁVIDEL, šéfa NAKA sa zbavil!

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Najzáhadnejšie TAJOMSTVÁ Lučanského († 51): BOSS podsvetia ho NENÁVIDEL, šéfa NAKA sa zbavil!
    Reklama

    Najbližšia rodina sa dnes v Štrbe rozlúči s generálom Milanom Lučanským († 51). Bývalý policajný prezident sa podpísal pod množstvo vyriešených zločineckých a mafiánskych káuz a to aj takých, o ktorých ste dodnes netušili.

    Lučanský sa v roku 1969 narodil v jednej z najkrajších oblastí Slovenska, priamo pod Vysokými Tatrami v Poprade. Po skončení stredného odborného učilišťa chemického sa prakticky ihneď rozhodol, že svoju kariéru spojí s Policajným zborom. V roku 1989 nastúpil ako frekventant pohotovostného útvaru vtedajšej Verejnej bezpečnosti. Od tej doby kariérne rástol, až sa v roku 2008 stal riaditeľom odboru Stred ÚBOKu (predchodca NAKA). Popri práci vyštudoval Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici.

    Video Player is loading.
    Stream Type LIVE
    Advertisement
    Current Time 0:00
    Duration 0:00
    Remaining Time 0:00
    Loaded: 0%
      • Chapters
      • descriptions off, selected
      • subtitles off, selected
      Po stretnutí prezidenta Kisku s policajným prezidentom Lučanským

      V rokoch 2010 až 2012 v polícii nepracoval, no po návrate sa veľmi rýchlo dostal do vrcholových funkcií. Od roku 2012 do roku 2016 bol viceprezidentom Policajného zboru, potom šéfom inšpekcie ministerstva vnútra a od 1. júna 2018 policajným prezidentom. Čoskoro po nástupe do funkcie a po podnete od organizátorov protestov Za slušné Slovensko odstavil z vedenia NAKA dnes obvineného Petra Hraška, pričom povedal, že ho odstavil aj od informácií vo veci vyšetrovania dvojnásobnej vraždy. Práve za Lučanského šéfovania Policajnému zboru totiž zadržali a obvinili 27. septembra 2018 dnes už odsúdených z vraždy Jána Kuciaka († 27) a Martiny Kušnírovej († 27). Prezident Andrej Kiska vymenoval Lučanského do hodnosti generál 26. novembra 2018. 

      Lučanského to ale k odhaľovaniu a bojovaniu proti organizovanej a nebezpečnej kriminalite ťahalo omnoho skôr. Bol členom tímu, ktorý vyšetroval vraždy mafiánskeho bosa Mikuláša Černáka. Ten si dnes odpykáva doživotný trest, avšak s možnosťou požiadať po 25 rokoch o podmienečné prepustenie. Na 25 rokov bol odsúdený 10. novembra 2009. Od tej doby nevedel prísť Černák Lučanskému na meno.

      Bývalý policajný prezident bol aj v tíme, ktorý riešil a dostal za mreže beštiálny gang kyselinárov. Ten začal úradovať na prelome tisícročí. Kyselinári nechali nepohodlných ľudí, prevažne "biele kone", rozpustiť v kyseline, čím si chceli zabezpečiť beztrestnosť. Niet obete - niet vraždy. Prišlo ale aj na zákerných vrahov. V rokoch 2006 a 2007 boli dvaja hlavní preživší protagonisti gangu odsúdení na doživotie.

      Zdroj: Facebook / Milan Lučanský

      Bývalý policajný prezident Milan Lučanský zomrel 30. decembra vo Fakultnej nemocnici J.A. Reimana Prešov.

      Okrem týchto najznámejších prípadov Lučanský pracoval aj na vyšetrovaní vraždy podnikateľa Jána Kubašiaka a mafiánskej skupiny z juhu Slovenska na čele s Ľudovítom Sátorom. Exšéf polície riešil aj prípad vybuchnutej telefónnej búdky v Žiline, pri ktorej zomreli traja ľudia. Prípad sa stal ešte v roku 1998, vinníkom súd vymeral tresty o takmer dve desaťročia neskôr.

      Video Player is loading.
      Stream Type LIVE
      Advertisement
      Current Time 0:00
      Duration 0:00
      Remaining Time 0:00
      Loaded: 0%
        • Chapters
        • descriptions off, selected
        • subtitles off, selected
        Smútiaca rodina spomína na Milana Lučanského .

        To už bol Lučanský vo vrcholových funkciách. Práve počas jeho šéfovania Policajnému zboru sa rozbehla aj akcia Búrka, ktorá vyvrcholila 11. marca 2020. V tento deň NAKA zadržala a obvinila pre korupciu na súdoch Moniku Jankovskú, Zuzanu Maruniakovú, Mariam Repákovú, Denisu Cvikovú a mnohých iných. Neskôr v kauze Dobytkár obvinili ďalšie osoby vrátane Norberta Bödöra.

        Lučanský skončil vo vedení polície k 31. augustu 2020. Je pravdepodobné, že aj jesenné akcie ako napr. Boží mlyn (17. septembra zadržali Ľudovíta Makóa) boli rozbehnuté ešte počas jeho pôsobenia vo vedení polície. Na základe výpovedí obvinených v kauze Boží mlyn nakoniec NAKA zadržala začiatkom decembra aj Lučanského v akcii Judáš. 6. decembra ho súd vzal do väzby. 29. decembra sa mal Lučanský v Ústave na výkon väzby pokúsiť o samovraždu. Boj o život prehral o deň neskôr v prešovskej nemocnici. Milan Lučanský († 51) zomrel 30. decembra, zanechal za sebou ženu a tri deti, z ktorých najmladšie má len 12 rokov. Česť jeho pamiatke.

        Anketa

        Mali by sa objektívne prešetriť všetky veci súvisiace so smrťou Milana Lučanského?

        Mohlo by vás zaujímať: