Sám Ódor stál pri mnohých dôležitých etapách pre našu krajinu, medzi ktoré patrí daňová a aj dôchodková reforma, zavedenie eura, dlhovej brzdy a vzniku významných finančných inštitúcií, ktoré sa snažia, aby štát nerozhadzoval peniaze. Jeho úspešná kariéra vrátane zastávania funkcie viceguvernéra NBS mu zabezpečila aj pohodlný súkromný život. Veď len v roku 2021 zarobil podľa majetkových priznaní verejných činiteľov z výkonu verejnej funkcie 72,8-tisíca eur. Bývalý druhý človek v NBS však nežil len z platu „úradníka". Skúsený finančník zarobil podľa majetkového priznania za rok 2021 ďalších až 192-tisíc eur! Podobne to bolo aj v predchádzajúcich rokoch. Tie mohol získať z podielových fondov, ktoré má uvedené v priznaní. Ódor však na prekvapenie nedisponuje obrovskými majetkami. No jeho BMW vyrobené v roku 2021 a gigantický byt s rozlohou 154 m² stoja určite za to. Má tiež 25-percentný podiel na byte vo Veľkých Kosihoch.

Ministerka práce Soňa Gaborčáková (45) je však už iný prípad. Okrem toho, že jazdí na konkurenčnom vozidle k tomu Ódorovmu, teda Mercedese z roku 2016, je spoluvlastníčkou viacero nehnuteľností. V Starej Ľubovni má spolu s manželom rodinný dom s nádvorím vo výmere neuveriteľných 461 m², ktorého záhrada je raz taká veľká. V meste na východnom Slovensku vlastnia manželia aj byt. V neďalekej Matysovej si môžu užívať víkendový dom s nádvorím s rozlohou 704 m² a malou záhradkou. Gaborčáková zarobila v roku 2021 z verejnej funkcie 50-tisíc a v kolónke „iné" má uvedených 3,8-tisíca eur. No na krku má aj hypotéku.

Najmajetnejším však môže byť minister dopravy Pavol Lančarič (59). Dlhoročný generálny riaditeľ Orange vlastní firmu PL&Co, zaoberajúcou sa ekonomickým poradenstvom, nehnuteľnosťami a marketingovými službami, ktorá od roku 2019 neklesla so ziskami pod 252-tisíc eur. V roku 2020 sa zisk vyšplhal dokonca na 616-tisíc eur. Vo Svätom Jure vlastní rodinný dom, množstvo zastavaných plôch s nádvoriami, ako aj záhradu, vinicu, trvalé trávnaté porasty a lesný pozemok obrovských rozmerov. Keďže doteraz nezastával žiadnu štátnu funkciu, majetkové priznanie nie je na stránke parlamentu, a preto jeho skutočný majetok ostáva záhadou.

Nemajetným rozhodne nie je ani minister zdravotníctva Michal Palkovič (48). Celý život venoval lekárstvu, konkrétne odboru patológia. V roku 2008 bol autorom a vedúcim kolektívu pre návrhu a tvorbu modulu ePitvy. Napokon sa stal v tomto roku štátnym tajomníkom a teraz ministrom. Palkovič vlastní rodinný dom s pozemkom s rozlohe 280 m² v Pezinku a 1/6 rodinného domu s rozlohou 121 m² v bratislavskom Starom Meste. V tej istej lokalite spoluvlastní aj 1/3 inžinierskej stavby s pozemkom s rozlohou 633 m². V Trnave zas má niekoľko stoviek až tisícok m² ornej pôdy. Okrem toho vlastní autá značky Ford (rok výroby 2022), Peugeot (2018), Daciu (2020) a dva prívesy z rokov 2004 a 2020.

Minister hospodárstva Peter Dovhun zarobil za rok 2021 z verejnej funkcie 21-tisíc eur a v kolónke „iný príjem" má úctyhodných 136-tisíc eur. Vlastní totiž akcie verejne obchodovateľných a aj súkromných spoločností. Okrem toho je držiteľom dlhopisu. Vzhľadom na plat sa uskromňuje s autom značky Škoda z roku 2017. Šéf rezortu hospodárstva je vlastníkom domu v Šamoríne, ako aj v Nekyje na ostrove

Minister pôdohospodárstva Jozef Bíreš zarobil z výkonu verejnej funkcie v roku 2021 47-tisíc eur a ďalších 9-tisíc inak. Vlastní auto Škoda (rok výroby 2021), rodinný dom v obci Krásna neďaleko Košíc, zastavanú plochu s nádvorím, ako aj záhradu v tom istom katastrálnom území. Posledným členom vlády, o ktorého majetku sa čo-to vie z oznámení verejných funkcionárov, je minister investícií Peter Balík. Ten zarobil mimo verejnej funkcie minulý rok 67-tisíc eur a z verejnej nič. V majetkovom priznaní uvádza byt s garážou vo výstavbe a osobné vozidlo značky Volkswagen.

Pozrite sa v galérii na majetky členov Ódorovej vlády.

Mohlo by vás zaujímať: