"Po Jánovej smrti som bol svedkom arogancie našich politických elít, toho do akej miery je mafia prerastená do celej štruktúry nášho štátu. Cítil som, že je mojou úlohou niečo s tým urobiť,"povedal Kiska pre Die Welt. Hlavnou úlohou jeho strany má byť vrátenie moci ľuďom, informovali noviny.sk.
 
Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ukázalo, že "talianska mafia sa v krajine veľmi dobre udomácnila a má úzke väzby na vládu," povedal odchádzajúci prezident Kiska. "Ešte horšie je, že vyšlo najavo, že vtedajší minister vnútra Robert Kaliňák o tom vedel, ale nič v tej veci nepodnikol. Ján musel zomrieť, aby sa niečo stalo. Je to šokujúce," dodal.

Ján a Martina boli zavraždení vlani vo februári v ich dome vo Veľkej Mači. Kuciak sa vo svojej práci zaoberal najmä podozreniami z údajných daňových podvodov, ktoré sa týkali ľudí blízkych najsilnejšej vládnej strane Smer-sociálna demokracia vtedajšieho premiéra Roberta Fica, s ktorým mal prezident aj časté rozpory.

Vražda týchto mladých ľudí Slovenskom naozaj otriasla. Pod tlakom verejnosti podal demisiu samotný Robert Fico, ktorého nahradil súčasný premiér Peter Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať: