Jankovskej prepustenie z väzby má nečakanú dohru! Musela zaplatiť kauciu vo výške 100-tisíc eur, no aj tak ostala na slobode len pár minút. Len krátko po prepustení ju totiž zadržali opäť, tentoraz pre kauzu Fatima.  Pomyselné putá jej nasadili za údajné marenie spravodlivosti. Trestný čin sa pritom datuje dve desaťročia dozadu, keď mal byť podnikateľovi Ondrejovi Janíčkovi podnik odobraný neprávom. Jankovská bola v prípade obvinená v septembri minulého roka.

Jankovskej obhajca Peter Erdös mal včera na vec jasný názor. „Väčšina obvinených okrem jedného je v tomto prípade na slobode. Koho má moja klientka ovplyvňovať? Všetci boli vypočutí. Aj obvinení, aj svedkovia," tvrdil. Opätovné zatknutie znášala zle aj jeho klientka. Podľa jej obhajcu sa totiž potom ako počula o najnovšom konaní polície, zrútila. „V takom stave som ju ešte nevidel," tvrdil.

Jankovská tak musela byť prevezená do civilnej nemocnice, kde strávila predchádzajúcu noc. Je hospitalizovaná na psychiatrickom oddelení vo Fakultnej nemocnici Trenčín, čo nám potvrdil aj Erdös. Na psychiatrickom oddelení ju má dokonca strážiť polícia.

Obvinená sa mala v priebehu dneška dostaviť aj na inštaláciu náramku, ktorý mal monitorovať jej pohyb, pre hospitalizáciu však tak nemohla urobiť. „Keďže jej bola obmedzená osobná sloboda, z týchto objektívnych dôvodov som musel súdu oznámiť, že nie je schopná sa dostaviť na inštaláciu náramku," dodal Erdös.

Bývalý elitný vyšetrovateľ Jozef Šátek má však pochybnosti ohľadom konania orgánov činných v trestnom konaní. „Myslím si, že skutok Fatima mal byť už dávno spojený s trestnou vecou Búrka, keďže v podstate takto to prikazuje Trestný poriadok z dôvodov efektívnosti a účelnosti trestného konania vedeného proti tomu istému obvinenému," napísal na sociálnej sieti. Pochybnosti podľa neho vyvoláva aj fakt, že Jankovská bola v kauze Fatima obvinená už v septembri a za ten čas museli byť vykonané všetky úkony so svedkami.

V kauze trenčianskeho baru Fatima pritom podľa informácií portálu aktuality.sk pribudli ďalšie tri obvinenia. Tie sa majú týkať bývalých policajných funkcionárov - exprezidenta polície Tibora Gašpara, bývalého šéfa Národnej kriminálnej agentúry Petra Hraška a bývalého riaditeľa Národnej protikorupčnej jednotky Roberta Krajmera. Všetci traja sú pritom v súčasnosti vo väzbe v súvislosti s akciou Očistec. Informáciu portálu potvrdila aj hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

ZÁBERY ZO VČERA NÁJDETE V GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: