Tomáš Drucker sa už dávnejšie rozhodol, že sa vráti do politického života. Už je viac než isté, že si chce dokonca založiť vlastnú stranu. Podľa jeho slov, ktoré sme včera priniesli, diskutuje s množstvom ľudí o možnej spolupráci: „Sú to rôzni ľudia, ktorí sú aj nie sú z politického života.“ Ako sa ukázalo podľa našich exkluzívnych záberov, sú medzi nimi aj Martin Fedor a Katarína Cséfalvayová z Mostu-Híd. „Áno, diskutujem s nimi o tom,“ potvrdil nám exminister.

Tomáš Drucker na tajnom stretnutí s Martinom Fedorom a Katarínou Cséfalvayovou.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Včera bol Drucker pri otázke o svojej budúcnosti už zdržanlivejší. „Ak by k takému rozhodnutiu prišlo (že už stranu zakladá, pozn. red.), by som určite informoval.“ Jeho slová sú také zrejme preto, že tuší, že zo svojho konania môžu mať Fedor a jeho pôvabná kolegyňa zjavne problém.

A ten mať aj skutočne budú, respektíve už majú. „O tomto stretnutí sme sa dozvedeli z médií, ale určite nebudeme na ne reagovať cez ne. Na diskusie s poslancami nášho klubu máme iné fórum,“ napísala nám stanovisko Mostu-Híd hovorkyňa Klára Debnár. Naznačila však, že konkrétne Katarína Cséfalvayová bude mať čo strane vysvetľovať. „Keďže pani Cséfalvayová je členkou strany a zastupuje ju v zahraničnopolitických otázkach, očakávame od nej úprimné a jednoznačné vysvetlenie,“ tvrdí Debnár.

Katarína Cséfalvayová má zjavne zajačie úmysly.
Zdroj: PAVOL BARTONEK

Aj včera sme sa snažili získať stanovisko od oboch poslancov, žiaľ, neúspešne. Rovnako skúpy na slovo bol aj predseda Mostu-Híd Béla Bugár, s ktorým sa nám nepodarilo skontaktovať do konca uzávierky. Podľa slov Debnár sa ani ona Cséfalvayovej nevie dovolať, a tak usudzujú, že je asi v zahraničí.

Tak ona, ako aj Fedor majú napriek svojmu nízkemu veku so zmenami strán bohaté skúsenosti. Cséfalvayová bola pri zakladaní Siete „gazdu“ pravice Radoslava Procházku. Neskôr zo strany vystúpila a stala sa členkou Mostu-Híd. Fedor sa do parlamentnej politiky dostal vďaka SDKÚ-DS. V roku 2016 sa do poslaneckých lavíc prepracoval z kandidátky Siete a aktuálne je členom poslaneckého klubu Mostu-Híd.

Mohlo by vás zaujímať: