Sudca Krajského súdu v Bratislave Peter Šamko zverejnil informáciu, z ktorej je zrejmé, že Jankovská je podozrivá z brania úplatkov. Túto informáciu zverejnil DenníkN, ktorý čerpal z portálu pravnelisty.sk. Vraj to malo byť za vybavovanie rozsudkov pre Mariana Kočnera.

V tomto prípade ide o stíhanie vo veci, a teda nie sú menovaní zainteresovaní aktéri. No mobil bol odňatý práve Jankovskej, a tak je pravdepodobné, kto je danou osobou myslený.

„Bližšie nestotožnená zamestnankyňa Ministerstva spravodlivosti, najneskôr od septembra roku 2017 minimálne do mája roku 2018, v Bratislave a na iných nezistených miestach, na základe pokynov, doposiaľ nestotožneného páchateľa, nezákonne ovplyvňovala výsledky súdnych konaní na Okresnom súde Bratislava V, a to u bližšie nezisteného zákonného sudcu Okresného súdu Bratislava V, ktorý následne podľa jej pokynov rozhodol v záujme páchateľa, ako jednej zo strán konania bez ohľadu na skutkový a zákonný stav veci,“ píše sa podľa DenníkaN v uznesení.

Polícia minulý týždeň zobrala mobil bývalej podriadenej Jankovskej Zuzane Maruniakovej z Okresného súdu Bratislava V. Je teda možné, že ide o kauzu zmenky. Mobily zaistila polícia, keď analyzovali už odšifrovanú komunikáciu Kočnera cez aplikáciu Threema.

Prečítajte si tiež: