FOTO Módna IKONA Zsuzsová? Od svojho zadržania ZMENILA takmer všetko!
5. 6. 2022, 7:00 (aktualizované: 1. 6. 2024, 14:21)
Obžalovaná Alena Zsuzsová na súde v prípade vraždy Jána Kuciaka († 27) a Martiny Kušnírovej († 27) viackrát poriadne šokovala. Počas celého súdneho procesu totiž niekoľkokrát výrazne zmenila vizáž, farbu odevu a vystriedala hneď niekoľko účesov!
Pred jej zadržaním zo septembra 2018 ju na Slovensku nikto nepoznal. Zsuzsová sa tak mohla cez sociálne siete zoznamovať s politikmi, prokurátormi a ďalšími vplyvnými osobami bez toho, aby spoznali jej skutočnú identitu. Na to, aby sa dostala mužom pod kožu, im pri zoznamovaní posielala fotky modeliek a tvrdila, že je na nich ona. „Si božsky krásna a zaslúžiš si hýčkanie a opateru,“ napísal jej vtedajší vplyvný politik. Nevedel pri tom, že na snímkach je napríklad aj modelka Anastasia Reshetova (na foto dole), alebo Ashley Greene.
Zdroj: ARCHÍV
Alena Zsuzsová posielala vplyvným ľuďom fotky modeliek a prezentovala, že je to ona sama.
Alenu Zsuzsovú ale Slovensko spoznalo úplne inak a za veľmi tragickej udalosti. V septembri 2018 bola obvinená z účasti na vražde Jána Kuciaka († 27) a Martiny Kušnírovej († 27). V tom čase nosila Zsuzsová zahustené a nadpojené vlasy. Podľa odborníkov mohol jej účes vtedy stáť okolo 400 eur. Na verejnosti sa stále ukazovala v čiernom odeve.
Zdroj: TASR
Alena Zsuzsová na Špecializovanom trestnom súde po jej zadržaní a obvinení v roku 2018.
Nadpojené vlasy sa napokon z jej účesu vytratili a ostala verná iba čiernej farbe. Začiatkom januára 2019 ju obvinili aj z účasti na vražde exprimátora Hurbanova Lászloá Basternáka.
Zdroj: Dávid Duducz
Alena Zsuzsová privádzaná eskortou na jeden z mnohých výsluchov.
Na vôbec prvom hlavnom pojednávaní v prípade vraždy vražde Jána Kuciaka († 27) a Martiny Kušnírovej († 27) sa objavila opäť s novým účesom. Tentokrát skrátila strih. Aj v tomto prípade ale zostala verná čiernej farbe nielen vlasov, ale aj celému odevu.
Zdroj: MATEJ KALINA
Prvé pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vo veci vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na snímke je Alena Zsuzsová.
Na súde sa nedali nevšimnúť aj jej vnady, ktoré občas otrčila. Odsúdený z účasti na dvojnásobnej vražde Zoltán Andruskó povedal, že jej na prsia prispel. Zsuzsová to ale vehementne poprela: „Andruskó povedal, že mi dal peniaze na operáciu pŕs. Ale to nie je pravda, iba ma viezol.“
Zdroj: MATEJ KALINA
Pojednávanie v prípade vraždy Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice. Obžalovaná Alena Zsuzsová pri diskusii s príslušníčkou Zboru väzenskej a justičnej stráže.
Jej vtedy preferovaný outfit hodnotili častokrát aj internetoví humoristi...
Zdroj: cynickaobluda.com
Internet ohodnotil outfit Aleny Zsuzsovej, obžalovanej z účasti na vražde Jána Kuciaka († 27) a Martiny Kušnírovej († 27),
Obžalovaná Alena Zsuzsová sa ale čoraz viac začala schovávať pred fotografmi. Ak bolo možné, skryla si aj účes pomocou kapucne. Nedalo sa ale nevšimnúť, že upustila od nosenia odevov výhradne čiernej farby. Začala nosiť aj bundy inej farby, hlavne červenej.
Zdroj: Karol Farkaš
Pojednávanie v kauze vraždy Lászlóa Basternáka. Na fotke obžalovaná Alena Zsuzsová.
Na jednom z pojednávaní sa Alene Zsuzsovej podarilo zladiť bundu so zápisníkom...
Zdroj: MATEJ KALINA
Šieste pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vo veci vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na snímke je Marián Kočner a Alena Zsuzsová.
Na svoju záverečnú reč v prípade vraždy hurbanovského exprimátora Lászlóa Basternáka ale prišla ďalšia zmena. Farbu odevu opäť vrátila do čiernej. Naopak, zaujala červenou farbou tenisiek.
Zdroj: Karol Farkaš
Alena Zsuzsová na pojednávaní v kauze vraždy Lászlóa Basternáka. Zsuzsová po záverečnej reči čakala na rozsudok. Špecializovaný trestný súd jej vymeral trest na 21 rokov nepodmienečne.
Pred zatknutím si dávala Alena Zsuzsová vlasy umelo zahusťovať a predlžovať, za mrežami si ale musela vystačiť s vlastnými. Občas sa zdalo, že by to potrebovalo zmenu...
Zdroj: MATEJ KALINA
Alena Zsuzsová sa opäť nechcela dať fotografovať.
Obrovský zlom prišiel, keď začalo druhé kolo pojednávaní na Špecializovanom trestnom súde v kauze Kuciak. Alena Zsuzsová sa na ňom ako právoplatne odsúdená z účasti na vražde exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka prvýkrát objavila vo väzenskom mundúre. No zaujali aj vlasy. Zsuzsová sa podľa všetkého rozhodla používať parochňu.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN
Pojednávanie v prípade vrážd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Na snímke je Alena Zsuzsová.
Alena Zsuzsová zmenila aj zápisník. V minulosti nosila na súdy menej výrazné, ako napríklad so sivým obalom, na ktorom bolo rozoznať strom. Najnovšie ale nosí na súdy obal s veľkým ružovým srdiečkom.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN
Pojednávanie v prípade vrážd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Na snímke je Alena Zsuzsová.
Alena Zsuzsová krátko po svojom zadržaní. Aktuálne je odsúdená z účasti na vražde Lászlóa Basternáka, obžalovaná z účasti na vražde Jána Kuciaka († 27) a Martiny Kušnírovej († 27) a aj z prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.
Zdroj: DAVID DUDUCZ
Alena Zsuzsová pred Špecializovaným trestným súdom v Banskej Bystrici.