Napriek tomu, že mnohé naše "celebrity" majú obrovský vplyv na svoje okolie, na ľudí na sociálnych sieťach, na svojich fanúšikov, ale aj neprajníkov, mnoho z nich sa bojí verejne prezentovať svoj názor a postaviť sa za konkrétnu vec, ktorá je nie vždy práve populárna.

Svetlou výnimkou je známy moderátor rádia Expres Michal Sabo, ktorý sa v ostatnom čase angažuje najmä v ochrane našej klímy, či v nedávnom boji žien za svoje reprodukčné práva. Takáto aktivita sa pochopiteľne spája aj s kritikou či verejnou diskusiou smerom k politikom. 

Mnohí máme zaiste ešte v živej pamäti jeho otvorený list expremiérovi Petrovi Pellegrinimu, ktorý Saba vytočil svojím tvrdením pred voľbami vo februári, že "v Bratislave sa nežije skutočný život."

Premiér sa mu napokon za svoje správanie ospravedlnil v podcaste. Vysvetlil, že hlavné mesto má vo veľkej úcte a svoj výrok uviedol na pravú mieru. 

To nebola rozhodne jediná Sabova angažovanosť v politickej téme. Aktuálne vedie taktiež dôležitý boj, ktorý sa týka nielen našej budúcnosti, ale aj finančnej prosperity. A opäť je v tom zapletený aj predstaviteľ našej politickej scény. Konkrétne ide o vicepremiérku Veroniku Remišovú...

Čo riešil moderátor s ministerkou Remišovou? Dozviete sa v našej galérii!