Reklama

Ministrami by mali byť bezúhonní ľudia: Podľa ochranárov sú Huliak a Kuffa neprijateľní!

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Lesníci a ochranári hľadali odpoveď na otázku, ako sa správne starať o lesy
    Reklama

    Ochranári vyzývajú novozvolených poslancov na obhajobu a presadzovanie hodnôt ochrany prírody.

    Ako ďalej píšu, v politických stranách, ktoré majú najväčšiu šancu poskladať budúcu vládu, sú už teraz viacerí kandidáti na vysoké pozície na ministerstvách s veľmi problematickými názormi, vyjadreniami a minulosťou.

    „Ako príklad môžeme spomenúť Rudolfa Huliaka a Filipa Kuffu, ktorí sa do parlamentu dostali na kandidátke SNS. Títo politici, ktorí už aktuálne aj prejavili záujem o ministerstvo životného prostredia a pôdohospodárstva, chcú napríklad zrušiť nové zonácie národných parkov, zmeniť ich celkový štatút na prírodné parky, a tým znížiť stupeň ochrany v nich. Zrušiť chcú aj zásahové tímy pre medveďa hnedého a chcú umožniť miestnym poľovníckym združeniam lov medveďov a vlkov. Obidvaja sú zároveň známi svojimi agresívnymi vyjadreniami voči ochranárskej komunite a tiež šírením hoaxov či konšpiračných teórií, napríklad, že ,medveď je využitý ako biologická zbraň na likvidáciu vidieka‘, alebo že sa medzinárodné elity snažia ľudí pripraviť o vlastníctvo áut tým, že si vymysleli klimatickú krízu,“ zdôraznili ochranári.

    Ekologickí aktivisti zároveň uviedli, že posty ministrov by mali obsadiť bezúhonní ľudia s charakterovými predpokladmi, názormi a odbornosťou, zodpovedajúcou týmto dôležitým funkciám.

    Pokračovanie článku na ďalšej strane >>

    Zmysluplné využitie financií

    Spomínaní kandidáti sú z nášho pohľadu neprijateľní,“ zdôraznili ochranári.

    Do roku 2030 bude mať Slovensko podľa aktivistov približne 14 miliárd eur na zníženie emisií národného hospodárstva, ochranu klímy a prírody.

    „Potrebujeme, aby sa tieto zdroje využili zmysluplne a sociálne citlivo, špecificky pri hľadaní rozumných riešení energetickej a dopravnej chudoby. To dokážu len ľudia, ktorí vedia odlíšiť fakty od hoaxov, konšpirácií a klamstiev,“ dodali ochranári.