„Som kritik postupu ministerstva zdravotníctva,“ povedal dnes v relácii na TA3 minister financií Igor Matovič na margo boja proti tretej vlne pandémie na Slovensku.

Kompetentní mali podľa neho dosť času od druhej vlny sa poučiť a nachystať sa na tretiu vlnu lepšie. Znova kritizoval aj očkovaciu kampaň, ktorú označil za detinskú. Zastal sa aj svojho kolegu z OĽaNO Marka Krajčího, ktorý bol podľa jeho slov určite lepší minister ako ten súčasný. 

Za najväčšiu chybu aktuálneho lockdownu považuje, že sa nezatvorili školy. Negatívne vníma aj to, že sa ustúpilo z opatrení a deti nemuseli nosiť v škole rúška. „Deti sa nakazia v škole, prenesú to na rodičov a tí na kolegov v práci,“ uviedol s tým, že takto si určite „voľné“ Vianoce tento rok neužijeme.

Konštatoval, že máme dvakrát viac pozitívnych medzi školopovinnými deťmi ako inde. Školy označil za „semenište covidu“. „Mali sme sa utlmiť všetci na dva týždne, mali by sme krajšie Vianoce,“ povedal Matovič v TA3. Kritizoval pritom koaličnú SaS, ktorá podľa jeho slov zatvorenie škôl vetovala. „SaS sa hodila o zem a povedala, že odíde z koalície,“ doplnil minister financií.

Predpokladá, že lockdown sa určite predĺži. „Myslím si, že situácia sa nezlepší a bude potrebné ho predĺžiť. Ale musí o tom rozhodnúť vláda,“ povedal. Zdôraznil, že najdôležitejšie je, aby sa ľudia očkovali. Matovič navrhol 500-eurové poukazy pre ľudí nad 60 rokov, ktorí sa zaočkujú.

Tie budú môcť minúť na šport či služby, budú ich môcť aj darovať svojej rodine. Na otázku, či sa zaočkovali už aj jeho dcéry, najprv odpovedal, že to je ich rozhodnutie. Neskôr priznal, aká je skutočná pravda. ČO PREZRADIL NÁJDETE TU >>>

Mohlo by vás zaujímať: