Za niekoľko týždňov skončil na ministerstve zdravotníctva celý analytický tím Inštitútu zdravotnej politiky (IZP) pod vedením Martina Smatanu, ktorý pripravoval aj veľkú reformu nemocníc. „IZP sme začali kreovať pred 4 rokmi a chceli sme, aby MZ SR malo vynikajúci analytický tím a všetky rozhodnutia boli podložené kvalitnými analýzami a myslím, že sa nám to podarilo,“ povedala exministerka Andrea Kalavská. „Je veľká škoda, že tento tím skvelých a pracovitých ľudí končí na MZ a prepokladám, že nahradiť ich vôbec nebude jednoduché,“upozorňuje.
.

Exministerka Andrea Kalavská nepovažuje niektoré personálne výmeny za správne.
Exministerka Andrea Kalavská nepovažuje niektoré personálne výmeny za správne.
Zdroj: Martin Domok, Emil Vaško, Vladimír Benko, Matej Jankovič, Matej Kalina, Archív


Išlo však len o prvú lastovičku. Po IZP skončil aj šéf Národného centra zdravotníckych informácií Peter Blaškovitš. Čistky však prebehli aj v najväčších slovenských nemocniciach. Skončiť muselo vedenie košickej Univerzitnej nemocnice L. Pasteura a šok prišiel aj tento týždeň, keď sa muselo porúčať vedenie najväčšej detskej nemocnice.
„Dnes sme sa dozvedeli, že bez vysvetlenia končí naše vedenie. Nejdem sa určite rozpisovať ani obhajovať. Rozhodnutie, samozrejme, prijímam,“ uviedol už bývalý riaditeľ detskej nemocnice Kramáre Ladislav Kužela vo štvrtok večer. „Na obed si nás, celé vedenie, zavolali na ministerstvo, kde nás nechali čakať na chodbe. Potom prišiel za nami nejaký pracovník, ktorý nám len oznámil, že končíme. Keď sme sa pýtali prečo, povedal nám, že bez udania dôvodu. Dodal, že zajtra už ani nemusíme chodiť,“ povedal nám Kužela. Voči tomu však Krajčí namieta a tvrdí, že postup z jeho strany bol korektný a poukázal na nehospodárnosť vedenia inštitúcie. Krajčí zdôraznil, že jeho snahou vo vedení rezortu je zvýšiť efektivitu riadenia a nastaviť proces tak, aby pacienti za disponibilné sumy získali čo najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. Vyzval čestných a profesionálne zdatných ľudí v jednotlivých inštitúciách, aby zvážili uchádzanie sa o posty vo vedení, pretože každý má šancu uspieť.