"S neopísateľnou bolesťou v srdciach si Vám dovoľujeme oznámiť, že dnes nás navždy opustil náš milovaný manžel, otec, syn a brat Jaroslav Paška. Smútiaca rodina," objavilo sa vo štvrtok podvečer na Facebooku politika. Pre TASR to potvrdila aj hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová.

Jaroslav Paška vstúpil do SNS v roku 1990, bol poslancom Národnej rady SR a ministrom školstva sa stal za druhej Mečiarovej vlády. Na poste pôsobil od novembra 1993 do marca 1994. V roku 2009 kandidoval do Európskeho parlamentu a bol tiež podpredsedom strany SNS. Príčinu smrti Jaroslava Pašku rodina bezprostredne nezverejnila.

"So zármutkom sme prijali správu, že zomrel Jaroslav Paška. Politik, ale aj minister školstva na prelome rokov 1993/1994 zomrel vo veku 67 rokov. Jeho rodine a všetkým blízkym vyjadrujeme úprimnú sústrasť," napísalo na sociálnej siti aj ministerstvo školstva SR.

Správa o smrti Jaroslava Pašku všetkých šokovala.
Zdroj: Branislav Raèko

Smutná správa zasiahla aj Andreja Danka

"Ťažko sa mi hľadajú slová. Prepáčte, som úplne mimo. Dnes nás opustil náš 1. podpredseda Jaroslav Paška. Desať rokov sme stáli bok po boku. Nemal som politicky bližšieho priateľa," napísal na sociálnej sieti zdrvený predseda strany SNS Andrej Danko.

"Jaro, chlapi nemajú plakať, ale dnes budem. Neviem si totiž predstaviť, že neprídeš, nesadneš si a neporadíš mi. Stráž nás z neba. Sľubujem Ti, že politické sny, ktoré sme spolu snívali, sa pokúsim naplniť," dodal Danko.

Celý status Danka a ďalších politikov nájdete v GALÉRII >>>

Ku kondolenciám sa pridal aj poslanec NR SR Ladislav Kamenický (Smer-SD). "S veľkým zármutkom som prijal správu o úmrtí Jaroslava Pašku, ktorého som poznal ako kolegu-poslanca z NR SR a zároveň ako veľmi slušného a dobrého človeka...Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine," napísal na sociálnej sieti.

"Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine, blízkym a kolegom bývalého europoslanca, exministra školstva a politika SNS Jaroslava Pašku, ktorý dnes zomrel," pridala sa neskoro večer aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Prečítajte si tiež: