Počas nedeľnej noci a pondelka (19. 9.) by mala hranica sneženia zotrvať na 1200 metroch nad morom. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na sociálnej sieti.

"Ide teda o prvý pozdrav nastávajúcej zimnej sezóny, pričom nejde o mimoriadnu udalosť," skonštatovali meteorológovia s tým, že snehová pokrývka sa v septembri vo vysokohorských polohách prechodne objavila aj v minulých rokoch.

Hranica sneženia by sa podľa meteorológov mala pozvoľna zvyšovať. Pri návšteve vyšších horských polôh je preto podľa nich nutné počítať so zimnými podmienkami a prípadným snehom takmer počas celého nastávajúceho týždňa, pretože chladné počasie bude pretrvávať.

Pondelok (19. 9.) bude podľa meteorológov veľmi chladný, prekonané môžu byť aj dlhodobé teplotné rekordy. Maximálne teploty budú dosahovať desať až 15 stupňov, na severe lokálne sedem až desať stupňov Celzia. Na sociálnej sieti o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Podľa SHMÚ ide v tejto ročnej dobe o veľmi nízke teploty na úrovni dlhodobých rekordov. "Môžu byť ojedinele aj prekonané," upozornili meteorológovia.

"Zároveň bude pokračovať cyklonálna situácia s početnými prehánkami, ojedinele aj búrkami," podotklo SHMÚ. Hranica sneženia na horách podľa meteorológov klesá do približne 1200 až 1300 metrov, na severe prechodne aj nižšie.