Našli sme ju! Takto vyzerá manželka poslanca za SaS Igora Matoviča, ktorého pred tromi dňami napadla Anna Belousovová. Pani Pavlína je síce na prvý pohľad nežná dáma v domácnosti, ale facka ju poriadne nahnevala. Národniarke odkazuje – môjho muža sa nedotýkaj! Za pani Pavlínou sme sa včera vybrali do Trnavy, kde býva rodina Matovičovcov v nenápadnom paneláku.

Keď sme sa manželky poslanca chceli opýtať, ako vníma celý incident, najskôr sa ospravedlnila so slovami, že má veľa práce. O facke od Belousovovej, ktorú jej muž nazval „Ančou“, spočiatku hovoriť nechcela.

Nech sa to neopakuje!

Keď sme však Pavlínu Matovičovú o čosi neskôr zastihli na prechádzke s dcérou Klárkou, svoj postoj zmenila. Jediná spoločníčka vo vydavateľstve regionálnych novín, ktorým vďačí Matovič za kariéru politika, si svojho muža verne stráži.

V parlamente však naňho dávať pozor nemôže. O to viac ju rozhnevalo, keď ho napadla prvá dáma SNS. Do Belousovovej sa pustila s poriadnou vervou. „Anča je bežné meno, ktorým sa oslovujú ženské pohlavia,“ myslí si pani Pavlína.

"Fyzické potýčky medzi inteligentných ľudí nepatria a v parlamente by mali byť ľudia, ktorí nás nielen reprezentujú, ale sú aj vzorom v správaní a konaní,“
myslí si Pavlína Matovičová.

„Mimochodom, Anča je bežné  meno, ktorým sa oslovujú osoby ženského pohlavia , tak isto, ako volajú Jozefa Jožo,“ dodáva.

Anna nie je jeho typ

O vernosti svojho manžela však Pavlína nepochybuje. Sexuologička totiž pre Plus JEDEN DEŇ potvrdila, že facka môže byť i prejavom náklonnosti. „Ak sa pani Belousovovej manžel páči, je to jej problém. Nie je jediná,“ tvrdí Pavlína. „Navyše poznám vkus môjho manžela a pani Belousovová sa nechytá,“ dodala a tvrdí, že ich manželstvo je stopercentné.

„On je verný mne a ja som verná jemu,“ vraví spokojne.

Pre všetkých je Ančou

Poslanec Matovič si nemyslí, že podpredsedníčka SNS má byť za útok na neho potrestaná. „Dáma Anna sa potrestala dostatočne sama. Zosmiešnila sa a celé Slovensko jej už nepovie inak ako Anča,“ tvrdí Matovič.

Poslankyňa Natália Blahová však svoj podnet, ktorý podala na mandátový a imunitný výbor parlamentu, stiahnuť neplánuje. „Ja si za tým stojím. Neprajem si, aby sa takéto veci v budúcnosti v parlamente diali,“ povedala Blahová.