Smrť bývalého predsedu Národnej rady a dlhoročnú tvár Smeru-SD Pavla Pašku hlboko zasiahla najmú jeho straníckych kolegov. Úprimnú sústrasť však vyjadrili aj niektorí opoziční politici. Líder hnutia Obyčajných ľudí Igor Matovič to však prepískol. Myslí si to politický analytik Ján Baránek.

Smrť kolegu a priateľa smerákov hlboko zasiahla. Ako spomínajú na Pašku Raši, Kaliňák či Pellegrini?

Matovič totiž na sociálnej sieti napísal, že"mafia dnes prišla o jednu hlavu ... a tá sa postaví pred najspravodlivejší súd." Na jeho tvrdé slová voči zosnulému expolitikovi zareagoval aj analytik Ján Baránek. Ten jeho status odsúdil a takéto vyjadrenia považuje za príliš brutálne a nepríjemné. „V deň úmrtia nie sú takéto vyhlásenia vhodné,“ povedal pre agentúru SITA.

Líder OĽaNO Igor Matovič napísal status k smrti bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku
Zdroj: fb Igor Matovič

Na Matovičov status reagoval aj bývalý novinár a kňaz Karol Lovaš. "Aj hulvátstvo a cynizmus by mali mať svoje medze. Smrť človeka medzi ne zaiste patrí. Tohto typu ľudí sa úprimne desím, lebo su rovnako nebezpeční ako tí, na ktorých radi ukazujú prstom," napísal pobúrený Lovaš. Podľa neho takíto ľudia nie sú iní, ako tí, o ktorých takéto reči šíria. "Boh má na Slovensku svoje meno a volá sa Igor Matovič. Jedného dňa môže byť nemilo prekvapený, že podstatu neba vystihujú dve nasledujúce vety: Nesúďte, aby ste neboli súdení! ...a odpusť nám naše viny ako i my odpúšťame svojim vinníkom...," dodal.

Bývalého novinára a kňaza Matovičov status pobúril
Zdroj: facebook

Bývalý predseda Národnej rady SR a dlhoročný podpredseda strany Smer-SD Pavol Paška zomrel náhle dnes doobeda vo veku 60 rokov v Košiciach.

Prečítajte si k téme: