Ruský minister obrany Sergej Šojgu v stredu oznámil, že v Rusku bude mobilizovaných 300 000 záložníkov ruských ozbrojených síl. Šojgu to uviedol po tom, ako ruský prezident Vladimir Putin v stredu v Rusku vyhlásil čiastočnú mobilizáciu pred tým, ako sa v štyroch ukrajinských regiónoch uskutočnia referendá o pripojení k Rusku. "Bude povolaných 300 000 záložníkov," povedal Šojgu v príhovore v ruskej štátnej televízii, z ktorého citovala agentúra AFP. Dodal, že ide len o zlomok ruských vojakov, ktorých je možné povolať.

VIDEO Generál Macko: Rusko má 4 základné podmienky kedy by použilo JADROVÉ ZBRANE (máj 2022)

Šéf ruského rezortu obrany tiež oznámil, že v bojoch na Ukrajine zahynulo od 24. februára 5 937 ruských vojakov. Ide o veľmi zriedkavé priznanie vojenských strát zo strany Moskvy, píše AFP. Šojgu dodal, že Rusko na Ukrajine "nebojuje ani tak proti Ukrajine, ako proti kolektívnemu Západu". Referendá o pričlenení sa k Rusku v termíne od 23. do 27. septembra ohlásili v utorok 20. septembra predstavitelia proruských separatistických "republík" na východe Ukrajiny – Doneckej a Luhanskej –, ako aj Moskvou dosadení činitelia okupovaných častí Chersonskej oblasti na juhu a Záporožskej oblasti na juhovýchode Ukrajiny.

Na správu o mobilizácii prekvapivo zareagoval aj slovenský financmajster Igor Matovič (OĽaNO), ktorí prostredníctvom sociálnej siete otvorene priznal, že má strach. Jeho šokujúce vyjadrenie nájdete v galérii. 

MATOVIČOV STATUS SI PREČÍTAJTE V NAŠEJ GALÉRII

Prečítajte si aj: