Cena, za ktorú si bývalý minister financií Ján Počiatek (Smer-SD) kúpil prímorskú vilu vo francúzskom Cannes, nebola doteraz známa. Súčasný premiér Igor Matovič ju pred voľbami demonštratívne oblepil plagátmi s nápisom "Majetok Slovenskej republiky," a tvrdil, že za ňu Počiatek vysolil desiatky miliónov.

 

"Prišli sme sem symbolicky preto, lebo sme sa dozvedeli, že Počiatek si tu kúpil lukratívnu vilu v najlepšej štvrti v Cannes. Na ulici, kde domy stoja 20, 30, sto miliónov eur,"hovoril Matovič vo videu na sociálnej sieti. 

Podľa Trasparency International Slovensko, ktoré ná nezrovnalosť poukázalo, Francúzske úrady začali zverejňovať zmluvné ceny predaja nehnuteľností od roku 2014. Nedávno tam pribudla aj cena Počiatkovho nákupu - vilu kúpil v novembri 2018 za 3,2 milióna eur. Ako píšu ďalej, obrovský dom má 9 izieb a 379 metrov štvorcových spolu s pozemkami okolo v rozlohe 1263 m2.

Vila bývalého ministra sa nachádza v luxusnej časti mesta Cannes.
Vila bývalého ministra sa nachádza v luxusnej časti mesta Cannes.
Zdroj: fb TIS

"Či Počiatek, ktorý vo svojej funkcii bez ujmy prežil aj kauzu Lemikon, ktorá nás stála 12 miliónov eur, mal dostatok legálnych peňazí na nákup vily ostáva nejasné. Majetkové priznania prestal ako minister zverejňovať v roku 2016. Patril k najbohatším ministrom minulých vlád, vlastnil viacero firiem, no už pred Cannes kúpil aj luxusnú vilu na Slavíne v Bratislave," piše TIS na svojom facebooku. 

Foto z luxusnej štvrte, kde si kúpil vilu aj Počiatek nájdete v galérii tu >>>

Prečítajte si tiež: