Morbídne slová v nadpise svojho statusu minister financií Igor Matovič (OĽANO) rýchlo vysvetlil. Reagoval nimi na primátora Hlohovca Miroslava Kollára, ktorý včera zverejnil na sociálnej sieti drsnú kritiku Matovičovych príspevkov pre seniorov zaočkovaných proti koronavírusu.

„Pán Matovič, poslali ste práve mojej svokre šek na tých vašich slávnych 300 eur. Aj ste jej poďakovali za príklad, ktorý dala iným ľuďom vo svojom okolí. A že jej želáte pevné zdravie,“ povedal Kollár vo videu na sociálnej sieti.

„Len s tým pevným zdravím to bude asi problém. Pred mesiacom zomrela. Pochovali sme ju týždeň pred Vianocami. Týždeň po novom roku dostala z vášho ministerstva želanie pevného zdravia,“ pokračuje Kollár.

Celé video Kollára si pozrite na ďalšej strane >>>

Igor Matovič tieto slová nenechal len tak a reagoval na ne na sociálnej sieti. "...rozčúlený primátor Hlohovca Kollár na mňa hromžil, že čo som si to dovolil za strašnosť poslať po Vianociach 300 eur jeho trikrát zaočkovanej svokre, ktorá zomrela dva dni pred Vianocami," začal minister financií.

Tvrdí, že databázy nie sú natoľko prepojené, aby ihneď počas Vianoc zareagovali na úmrtie adresáta. "Druhá vec je, že nebohá svokra splnila podmienky a má nárok na 300 eur očkovací bonus… a preto budú predmetom dedičského konania, tak, ako by bol preplatok za plyn či elektrinu doručený po úmrtí," píše Matovič.

Kollár podľa Matoviča "zneužil svoju mŕtvu svokru," VIAC SA DOČÍTATE TU >>>