Reklama

Matovič: Dieťaťu bude lepšie v detskom domove ako u homosexuálnych rodičov

Igor Matovič z OĽANO je proti tomu, aby ľudia rovnakého pohlavia vychovávali deti.

Zdroj: EMIL VAŠKO/Plus JEDEN DEŇ

Reklama

Igor Matovič z OĽANO v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu povedal, že dieťa by bolo pri homosexuálnych rodičoch „mešuge“ z toho, kto je v rodine otcom alebo matkou. Vraví, že ľudia dávajú na Slovensku prednosť tradičnej rodine. Ukázali to minulý víkend na Košickom národnom pochode pre život, ktorého sa ľudia zúčastnili v mnohonásobne väčšom počte ako Dúhového prideu.

„Oveľa lepšie bude dieťaťu, ak bude v detskom domove, ako sa má pozerať na prerobenú mamu a otca. Bude úplne mešuge z toho, pretože nebude vedieť, kto je chlap a kto žena,“povedal v sobotu v Slovenskom rozhlase Igor Matovič z OĽANO.

Spolu s Martinom Poliačikom zo SaS diskutovali v relácii Sobotné dialógy na tému práv LGBT komunít a interrupcií.

„Lepšie by bolo vyrastať u milujúcich homosexuálnych rodičov než v detskom domove "komunistického typu",“ oponoval v diskusii Poliačik.

Matovič dodal, že nezaregistroval snahy homosexuálov, aby si "vo veľkom chceli adoptovať mentálne zaostalé deti.

Diskusia neobišla ani porovnávaniu minulotýždňových pochodov v Bratislave a Košiciach – Dúhovému pochodu a Košickému národnému pochodu pre život.

Ľudia sa rozhodli

Podľa Matoviča bol minulý víkend referendom o preferenciách ľudí.

„Tisíc ľudí s policajtmi povedalo, že je za to, aby homosexuáli, transvestiti, mohli uzatvárať registrované partnerstvá. A 70.000 ľudí povedalo, že sú proti tomu. Je to krásna odpoveď spoločnosti a toto musí vláda akceptovať," podotkol líder obyčajných.

"My sme od začiatku vedeli, kto je vo väčšine. Preto to vyzerá, ako to vyzerá, že namiesto toho, aby si tá väčšina ctila demokratické princípy, ktoré v sebe zahŕňajú ochranu menšín, argumentuje svojou veľkosťou," podotkol Martin Poliačik.

Pochodujúci v Košiciach podľa neho udržiavajú definíciu spoločnosti, ktorá sa tiahne od stredoveku.

O potratoch

Podľa Igora Matoviča by štát mohol odškodniť ženu, ktorá vynosí dieťa počaté pri znásilnení.

"Možno diskutovať o forme odškodnenia pre ženu, ktorú možno niekto znásilní a ten štát si povie, že pre nás ten život nenarodeného dieťaťa stojí za ochranu, ako to máme napísané v Ústave a zaplatí odškodné takejto žene, ktorá by sa chcela v skutočnosti dieťaťa zbaviť," povedal Matovič.

Na otázku, či by takéto dieťa malo potom smerovať na adopciu, politik odpovedal s tým, že o podobných opatreniach musí prebehnúť celospoločenská diskusia. Ženy si momentálne kladú otázku, či si vôbec dieťa môžu dovoliť, začo sú zodpovední politici, podotkol.

"Neviem si predstaviť, že by žena, ktorá bola znásilnená a v tom dieťati má doživotne vidinu tohto činu, mala byť odškodňovaná štátom a ešte žiť s tým, že musela som donosiť dieťa, ktoré teraz vychováva niekto iný a dostala som od štátu nejaké peniaze," reagoval Poliačik.

Sám uznáva, že ľudský život začína od počatia a podľa vlastných slov nemá problém povedať, že ide o zabitie ľudského tvora pred narodením. "

Ale podľa mňa je neprístojné a neúctivé voči ženám, aby sme my traja chlapi tu sedeli za stolom a rozprávali sa o tom, pokiaľ áno, pokiaľ nie," vyhlásil Poliačik.

Jediný človek, ktorý má o dieťati rozhodnúť, je podľa neho matka.