Maroš Žilinka sa posťažoval, že sa ho médiá účelovo pýtajú otázky ku kúpe nehnuteľnosti, ktorú dnes vlastní jeho dcéra. "V posledných dňoch sa na mňa niektoré médiá obrátili s otázkou týkajúcou sa kúpy bytu mojou plnoletou dcérou. Pretože formulácia otázok zjavne nasvedčuje snahe o spájanie tejto kúpy, realizovanej absolútne transparentným a preukázateľným spôsobom, s mojou rozhodovacou činnosťou vo veci podnikateľa Mgr. J. H. a teda zjavnou snahou o účelovú diskreditáciu mojej osoby," rozhorčil sa generálny prokurátor.

Napísal tiež, že ešte v júli 2019 si spolu s jeho manželkou rozhodli uzavrieť zmluvu o kúpe 2-izbového bytu s pivničnými priestormi a parkovacím miestom v Bratislave (Bory bývanie 2). Hodnota nehnuteľnosti bola 153 300 eur. Po tom, ako o rok neskôr stal generálnym prokurátorom sa rozhodli dohodu postúpiť všetky práva a povinnosti zo zmluvy na ich plnoletú dcéru.

"Všetky finančné prostriedky na kúpu nehnuteľnosti sme poskytli dcére s manželkou z príjmov pochádzajúcich výhradne z našich platov a z kúpnej ceny z predaja nášho 3-izbového bytu v Piešťanoch. Všetky prevody finančných prostriedkov boli realizované bezhotovostne bankovými prevodmi," objasňuje kúpu Žilinka.

 

V závere svojho príspevku sa ohradil voči tomu, že musí dôrazne odmietnuť snahy o spájanie kúpy nehnuteľností, ktorých je vlastníčkou ich plnoletá dcéra s akoukoľvek jeho rozhodovacou činnosťou: "Rovnako musím dôrazne odmietnuť akékoľvek zaťahovanie mojich rodinných príslušníkov do pretrvávajúcich útokov voči mojej osobe."

Prečítajte si tiež: