Prejav prezidentky Zuzany Čaputovej bol zaujímavý najmä tým, že triezvo zhodnotil súčasnosť a pozeral sa do budúcnosti. Povedal to predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík, ktorého teší, že prezidentka sa venovala v správe o stave republiky aj ekonomickým riešeniam.

Sulík skonštatoval, že s krízou sme sa úspešne vyrovnali z medicínskeho hľadiska a teraz je na rade riešiť ekonomické hľadisko. Považuje za dôležité pozrieť sa na osudy podnikateľov.

Ocenil tiež, že hlava štátu venovala dlhšiu pasáž vede a výskume. "To je oblasť, ktorá bola doteraz zanedbávaná," reagoval. Predsedníčka zdravotníckeho výboru Jana Cigániková (SaS) sa stotožňuje so slovami prezidentky o potrebe zlepšenia financovania zdravotníctva.

K vystúpeniu prezidentky Čaputovej sa na sociálnej sieti vyjadril aj Juraj Šeliga zo strany Za ľudí. "Ďakujem pani prezidentke Zuzane Čaputovej za jasné posolstvo. Úplne s ňou súhlasím - je na nás, aby sme globalizáciou solidarity prekonali túto krízu. Naštartovali a obnovili naše vzťahy, našu krajinu, našu ekonomiku, školstvo, spravodlivosť v našej krajine. Naštartovali reformy!" napísal na svojom Facebooku. Zároveň si zaželal, aby mohla prezidentka v rámci budúcoročného prejavu povedať "aký veľký posun sme ako spoločnosť a krajina urobili". 

Reakciu Igora Matoviča a Róberta Fica nájdete na nasledujúcej strane >>>