Robert Fico priznal problémy srdcovo-cievneho charakteru naposledy vlani v polovici decembra. Trápil ho krvný tlak. Štyri roky dozadu pritom expremiér podstúpil operáciu, pri ktorej mu mali operovať trojitý bypass.

Či súvisí jeho údajná návšteva v nemocnici naozaj so srdcom zatiaľ nie je isté. Predseda strany SMER má pritom za sebou veľmi náročné obdobie, čo sa mohlo podpísať na jeho zdraví. Neúspech vo voľbách, ale aj odchod najbližších spolupracovníkov, o ktorých Fico vraví, že ich vychoval a všetko naučil. Smeráci ako Erik Tomáš, Richard Raši či Denisa Saková prebehli k bývalému premiérovi Petrovi Pellegrinimu.

Práve Pellegrini v pondelok predpoludním oznámil založenie novej strany Hlas – sociálna demokracia. Na predstavenie strany čakali média už pár dní a je možné, že práve odchod bývalých spolupracovníkov, akými bol určite minimálne Erik Tomáš, mohol spôsobiť Ficovi stres. „Má fibriláciu,“ prezradil zdroj, ktorý chce zostať v anonymite. Na zdravie predsedu strany SMER sme sa spýtali aj hovorcu Jána Mažgúta. Ten však nereagoval.

Ak je naozaj pravdou, že predsedu trápi fibrilácia predsiení, môže byť v ohrození aj jeho život. Hoci ide o najčastejšiu srdcovú arytmiu, môže mať fatálne následky. Pri tomto ochorení pracuje srdce nepravidelne, čo môže spôsobiť vznik krvnej zrazeniny v srdci. Tá môže putovať až do mozgu, čo môže viesť až k mozgovej porážke.

Správu budeme aktualizovať.

Mohlo by vás zaujímať: