Manželka premiéra Igora Matoviča (OĽANO) Pavlína Matovičová nemala v Arca Capital vložené ani jedno euro. Uviedol to v sobotu počas brífingu premiér. Poukázal na to, že jeho manželka má tri zmenky v Arca Investments, každú vo výške 200.000 eur.

Podľa Matoviča ide celkom o sumu vo výške 600.000 eur. Prvá zmenka je podľa jeho slov z 25. septembra 2019, druhá z 8. apríla 2020 a posledná zo 4. mája 2020, ktorá bola následne prolongovaná 3. augusta. "Moja manželka nemá ani jednu z týchto zmeniek vyplatenú," uviedol Matovič.

Premiér počas tlačovky obvinil z klamstiev Smer-SD, Hlas-SD a Pentu, ktorá je majiteľom Plus 7 dní, ktorý informáciu priniesol. "Klamali o tom, že išlo o Arca Capital, keďže tam Pavlínka nemala ani jedno jediné euro. Klamali v sume desať miliónov eur, pretože to bolo v inej firme dokopy vo výške 600.000 eur," povedal Matovič. Najviac však podľa neho klamali v tom, že ju zvýhodnil, poskytol informácie a protekčne jej vybavil, aby si peniaze vytiahla.

Opäť zopakoval, že sa už 14 rokov nezaujíma o to, kde jeho manželka investuje, teraz však "prelomil tabu". Informáciou od manželky disponuje už od štvrtka 17. septembra, povedal premiér. Ako tvrdí, z jeho strany to bola "skúška dôvery".

Na otázku, aby zverejnil nejaké dôkazy, odpovedal, že tak neurobí. Tvrdí, že kto mu doteraz neveril, veriť mu nebude ani naďalej. "Pýtam sa, z akého dôvodu by som mal ukazovať výpis z účtu alebo zmenky mojej manželky," uzavrel premiér.

Pred niekoľkými dňami sa prevalilo na verejnosť, že manželka premiéra Igora Matoviča Pavlínka mala investovať do finančnej skupiny Acra Capital, ktorá investorov ešte donedávna lákala na slušné výnosy. Spolu s koronakrízou však prišiel pád tejto spoločnosti, pričom Pavlína Matovičová mala do Acra Capital investovať nemalú sumu, ktorá údajne siaha až do 10 miliónov eur.

Na otázky denníka Plus 7 dní, ktorý premiéra v tejto súvislosti konfrontoval, odpovedal Matovič veľmi vyhýbavo, a teda, že nebude manželku otravovať.

"Štrnásť rokov sa absolútne nemiešam do toho, kam sa Pavlínka rozhodne investovať, a túto tradíciu budem poctivo dodržiavať naďalej. A keď to nezaujíma mňa, nevidím prinajmenší dôvod, aby to zaujímalo niekoho iného,“ uvedol premiér.

Názor však pravdepodobne zmenil. Na sociálnej sieti avizoval tlačovú konferenciu, v ktorej chce rozprávať práve na túto tému. "ARCA CAPITAL ... o 17h mám tlačovku o podvode za 10 miliónov eur, ktorý som spáchal spoločne s mojou manželkou.#PravdaOslobodzuje," napísal na Facebooku.

Prečítajte si tiež: