Podľa údajných prepisov si mali spolu dopisovať aj poslanec Grendel a jojkárska reportérka Jana Krescanko-Dibáková. Ich komunikácia je na základe esemesiek viac ako len pracovná. Z údajných správ totiž vyplýva, že známa novinárka má mať s podpredsedom NOVA syna Mateja. Redaktorka je pritom vydatá za svojho dlhoročného priateľa Mikuláša, svadbu mali v auguste 2008.

Grendel v údajných esemeskách oslovuje hviezdu spravodajstva familiárne Dibi. “Ja len tak. Že syn ťa pozdravuje a pri tých 38 stupňoch si hovorím, že grilovačka asi nie je najlepšou stratégiou. Marketingovým produktom už nie je grilovačka s Lipšicom, ale grilovaný Lipšic,“ píše Grendelovi redaktorka.

Lipšic kritizoval vynášanie z polície: Poriadne sa preriekol

V ďalšej esemeske Krescanko-Dibáková Grendela podpichuje, prečo jej nepovedal o novej známosti. “Kukám FB. A tam Grendel na fotke nejakej baby na korčuliach. Keď si nájdeš frajerku a nepochváliš sa mi, nikdy ti to neodpustím a bude sa ti stále štikútať. Ako matka tvojho dieťaťa mám na takúto info morálny nárok, to uznáš,“ odkazuje v správe.

VIDEO a FOTO: Z parlamentu je cirkus aj bez Matoviča: Keď videl, čo ho čaká dnu, zdupkal!

Na prepisy správ reagovali hlavní aktéri s humorom. Tvrdia, že nie sú rodičmi malého Mateja. “S Gáborom Grendelom sa poznáme a sme veľmi blízki priatelia od vysokoškolských čias. Esenciou nášho vzťahu bol vždy sarkastický humor, a tak to treba aj brať. Nemáme spolu žiadne dieťa,“ uviedla jojkárka pre Plus JEDEN ĎEŇ.

“S ľuďmi, s ktorými sa poznáme lepšie, si často robíme srandu zo všeličoho. Určite však spolu nemáme žiadne dieťa,“ obhajoval sa Grendel.

Poslanec zároveň naznačil, že vie, odkiaľ fúka vietor. “Tie prepisy esemesiek som podrobne neskúmal, no nebudem robiť reklamu novému hovorcovi pána Fica, Kaliňáka a Bašternáka,“ dodal Grendel.