Reklama

Na Krčméryho spomína aj Ján Mikas: Počas pandémie covidu NEVÁHAL, ľuďom dal NÁDEJ!

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Vo veku 62 rokov zomrel uznávaný slovenský lekár, epidemiológ a infektológ,
    Reklama

    Slovensko prišlo úmrtím Vladimíra Krčméryho o výnimočného človeka, charizmatickú osobnosť a uznávaného odborníka. Poukázal na to hlavný hygienik SR Ján Mikas.

    Zdôraznil, že Krčméry zohral nezastupiteľnú úlohu v boji proti ochoreniu COVID-19. "Neváhal nezištne ponúknuť svoje neoceniteľné odborné skúsenosti pri riešení problémov počas pandémie. Navyše dokázal dať ľuďom nádej, ktorú v ťažkých časoch potrebovali počuť, – a ako múdreho a láskavého človeka ho počas pandémie spoznala aj široká verejnosť," priblížil Mikas.

    Video Player is loading.
    Stream Type LIVE
    Advertisement
    Current Time 0:00
    Duration 0:00
    Remaining Time 0:00
    Loaded: 0%
      • Chapters
      • descriptions off, selected
      • subtitles off, selected
      POSLEDNÉ FOTO profesora Vladimíra Krčméryho († 62): Takto pracoval do poslednej chvíle

      Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pripomenula, že Krčméry sa výrazným spôsobom pričinil sa o rozvoj univerzitného vzdelávania sestier na Slovensku. "Zaslúžil sa aj o vznik niekoľkých vzdelávacích inštitúcií na Slovensku so zdravotníckym zameraním," doplnilo Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek. Dodalo, že pomáhal nielen na Slovensku, ale i v zahraničí, ako napríklad v Keni či Kambodži.

      Informáciu o jeho smrti so zármutkom prijala aj Lekárska fakulta Univerzity Komenského, kde v minulosti pôsobil. "Stal sa vyhľadávaným zdrojom informácií počas pandémie koronavírusu. Ako prvý na Slovensku bol zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19," poznamenala fakulta.

      Vedec Robert Mistrík vyzdvihol jeho odbornú aj ľudskú stránku. "Nebolo možné ho nemať rád. Sotva sa v našom malom slovenskom svete našiel taký veľký dobrák, taký obetavý lekár, taký charizmatický človek. Stále nosil pri sebe odborné články, neuveriteľne zanietene o nich diskutoval a nesnažil sa svojimi znalosťami nadraďovať nad iných," uviedol.

      Úprimnú sústrasť vyjadril Krčméryho rodine aj predseda Konferencie biskupov Slovenska Bernard Bober. Zároveň poďakoval za jeho službu cirkvi a v mene cirkvi. "Ďakujem mu za jeho ľudskosť a službu. Svojím dielom zanechal veľké dedičstvo, v ktorom prepojil svet lekára, misionára a kresťana. Vždy žil pre tých, ktorí boli na hranici. Vždy stál v prvej línii a slúžil tým, ktorí si často nevedeli pomôcť sami," uviedol Bober v kondolenčnom liste.

      Vo veku 62 rokov v utorok (20. 12.) zomrel profesor, lekár a odborník na tropickú medicínu a infektológiu Vladimír Krčméry.

      Video Player is loading.
      Stream Type LIVE
      Advertisement
      Current Time 0:00
      Duration 0:00
      Remaining Time 0:00
      Loaded: 0%
        • Chapters
        • descriptions off, selected
        • subtitles off, selected
        Vladimíra Krčméryho si mohli uctiť zapálením sviečky a zápisom do kondolenčnej knihy

        Vyberáme pre vás niečo PLUS