Aktuálneho ministra práce Milana Krajniaka(Sme rodina) a súčasného podpredsedu parlamentu Gábora Grendela (OĽaNO)  v minulosti nakrátko spojilo ministerstvo vnútra a osoba vtedajšieho ministra Daniela Lipšica. "Na Ministerstvo vnútra SR som nastúpil neskôr ako Milan Krajniak a  svoj pracovnoprávny vzťah som s Ministerstvom vnútra SR ukončil neskôr ako Milan Krajniak. Ako je všeobecne známe, istý čas sme boli kolegovia," povedal Grendel pre našu redakciu.

 

Grendel však priznal, že pozná aj Krajniakovu manželku a to dokonca dlhšie ako samotného ministra.  Obaja sú  bývalí novinári a obaja majú zrejme blízko aj ku konzervatívnemu vnímaniu sveta. Zrejme aj preto sa Andreu Krajniakovú rozhodol Grendel osloviť priamo a od mája pôsobí vo funkcii poradkyne pre komunikáciu. "Poznám ju ako dlhoročnú odborníčku na komunikáciu," povedal podpredseda OĽaNO pre náš denník. 

Teplé miestečko?

Grendel sa pre náš denník vyjadril, že platovo je Andrea Krajniaková ohodnotená v zmysle zákona o štátnej službe a za rovnakých platových podmienok ako poradcovia ostatných podpredsedov Národnej rady SR. Nám sa podarilo zistiť, že poradcovia v parlamente zarábajú okolo 1600 eur.  "Podobne ako ďalší zamestnanci Kancelárie Národnej rady Slovenskej republiky má povinnosti, vrátane pracovnej doby, vyplývajúce zo štátno-zamestnaneckého pomeru, a teda pracuje aj mimo rokovacích dní, v prípade potreby aj cez víkendy," reagoval podpredseda parlamentu.

Galéria: Kosiaci Krajniak a záber zo svadby! Veď boli ako kráska a zviera...