Tento týždeň sa na internete objavilo ďalšie video, v ktorom sa minister zdravotníctva Marek Krajčí tentokrát vyjadroval k predstave vedenia štátu ešte z pozície opozičného poslanca Národnej rady SR. Prekvapil výrokmi, že to, že tu budeme mať Švajčiarsko, by mohlo byť reálne, lebo, kde je boží ľud, tam Boh dáva požehnanie.

V ďalšej časti videa sa Krajčí vyjadril, že reprezentuje Pána, Božie deti, a to je jeho hlavnou misiou. „My, ako boží ľud, sme všetky pozície prepustili ľuďom, ktorí nepoznajú Boha, a toto satan vyhľadáva. Satan chce mať moc a cez svojich ľudí tú moc ovládnuť,“ povedal v tom čase. „Keď nám Boh dá milosť, že jedného dňa budeme môcť spravovať túto krajinu, potrebujeme charakterných ľudí do najvyšších pozícií. A kde tých ľudí hľadať, keď nie medzi kresťanmi?“ pýtal sa.

V kontexte týchto vyjadrení vyvoláva nemálo otáznikov menovanie Petra Magáta do funkcie riaditeľa NÚDCH. Samozrejme, okrem tých argumentov, že je vyštudovaným lesníkom.  

Peter Magát je v názorovej symbióze s konzervatívnou časťou strany OĽaNO, a to zrejme už niekoľko rokov. V posledných komunálnych voľbách kandidoval za mestskú časť Karlova Ves, pričom svoju podporu na svojom profile na sociálnej sieti niekoľkokrát prejavil aj Jánovi Mrvovi, ktorý kandidoval v Starom meste.

Ján Mrva a Peter Magát
Zdroj: screenshot

Okrem odporu voči korupcii ich na základe príspevkov, zrejme spája aj hodnotové ukotvenie. Takýto prejav podpory zanechal Ján Mrva (OĽaNO) pod kritizovaným dielom diskusnej relácie RTVS. Téma pilotného dielu sa venovala interrupciám, pričom za stolom, ktorý má tvar kríža, nesedela ani jediná žena. 

Komentár komunálneho poslanca OĽaNO Jána Mrvu na stránke relácie Do kríža
Zdroj: screesnhot

 

Magát sa na svojom profile na sociálnej sieti pritom netají tým, že je voličom kresťanskej únie a v prezidentských voľbách podporoval Františka Mikloška.

Ján Mrva a Peter Magát
Zdroj: screenshot

Za mestskú časť Karlova Ves, kde žije, kandidoval v komunálnych voľbách. Riadil sa pritom sloganom "o troch grošoch", na ktoré sa vo voľbách odvolávala aj strana KDH. "V Karlovej Vsi žijem 21 rokov, som ženatý, mám 4 deti. Vyštudoval som Lesnícku fakultu vo Zvolene a Fakultu podnikového manažmentu na EU v Bratislave. Pracoval som ako manažér v rôznych sektoroch štátnej správy, verejnej správy aj podnikateľskej sfére. V súčasnosti pracujem ako ekonóm vo verejnom sektore. Rád by som svoje skúsenosti ponúkol pri správe vecí verejných, aby sme princíp troch grošoch nepoznali len z rozprávok, ale reálne zažívali po celý rok, hľadali riešenia, a nie vinníkov, hľadali spravodlivosť a pravdu, a preto Vás chcem počúvať po celý rok," uviedol na stránke Naša Bratislava

Zároveň podporuje komunitu Awakening Slovakia, ktorá na svojom profile zvrejňuje viacero príspevkov o  tom, ako vďaka Bohu dochádza k transformácii človeka, ale aj o evanjelizácii spoločnosti. 

Príspevky Petra Magáta na profile na sociálnej sieti
Zdroj: screenshot

Zaujímavým spojovníkom je aj festival Campfest.sk, ktorý podľa charakteristiky na stránke ponúka dynamické chvály, hlboké uctievanie, inšpiratívne slovo, semináre, svedectvá, koncerty, tanec, netradičné športy a najmä prežívanie Božej prítomnosti spolu so 6,5 tisíc mladými ľuďmi. V jeho pozadí pritom stojí tím mládežníckych vedúcich z viacerých kresťanských cirkví Slovenska. Spoločne hľadajú, ako chce Pán Boh osloviť mladú generáciu na Slovensku. Organizačne ho zastrešuje Mládež pre Krista - Slovensko.

Awakening Slovakia FB stránka
Zdroj: koláž

Zatiaľ čo príspevkov, ktoré sú venované téme boja proti korupcii a vierovyznaniu, je na profile súčasného riaditeľa NÚDCH neúrekom, záujem o zdravotnícke otázky je nulový.

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí sa v pozícii ministra zdravotníctva rozhoduje čisto na základe odborných a profesionálnych poznatkov. Spájanie jeho rozhodnutí s vierou v Boha považuje za tendenčné, zámerné a snahu o diskreditáciu jeho osoby. Faktom zároveň je, že ide o videá, ktoré sú niekoľko rokov staré, a sú s najväčšou pravdepodobnosťou zámerne podsúvané verejnosti v čase riešenia dôležitých zmien v rezorte," uviedla hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová a dodala, že minister zdravotníctva Marek Krajčí si za svojimi rozhodnutiami stojí a spájanie s účelovo vystrihnutými časťami z prednášok, kde vystupoval nie v pozícii ministra zdravotníctva pred niekoľkými rokmi, považuje za snahu o cielenú diskreditáciu jeho osoby.

Anketa
Čo by podľa vás malo rozhodovať o vhodnom kandidátovi?

"Čo sa týka pána Magáta, k jeho menovaniu a odvolaniu predchádzajúceho manažmantu sa minister zdravotníctva vyjadril komplexne v piatok na tlačovej konferencii. Pána Magáta považuje za profesionála s kvalitnými manažérskymi zručnosťami, čo nemocnica potrebuje. Faktom je, že do funkcie je vymenovaný na dobu určitú, najviac na 6 mesiacov, až do ukončenia výberového konania a obsadenia miesta jeho úspešným uchádzačom," uviedla na záver. 

 

Ďalšie príspevky Petra Magáta, šéfa Národného centra pre zravotnícke informácie, si môžeze pozriež v našej galérii