Rodičia postihnutých detí Kotlebu vyzývajú, aby podpísal zmluvu na rekonštrukciu domova z eurofondov a umožnil tak ich potomkom žiť dôstojný život. Zažili však šok. Ďalej ako po vrátnicu sa rodičia nedostali.

Hoci si stretnutie dohodli pred mesiacom, najskôr prišiel iba Kotlebov tajomník Ján Kecskés. Župan ich vraj neprijme, lebo je pracovne zaneprázdnený. Keďže sa nedali odbiť, po chvíli sa Marian Kotleba predsa len objavil. Lenže rodičov ďalej nepozval, zostali na chodbe pri výťahoch. „Ja v tom problém nevidím,“ vyhlásil župan.

„Je mi do plaču. S takýmto prístupom som sa ešte nestretla. Bola som aj na ministerstvách, ale nikde so mnou na chodbe nehovorili,“ hovorí zhrozene Mária Fekiačová, ktorá má v Slatinke dcéru Martinku (25). Nepríjemne zaskočený zostal aj iniciátor petície Jaroslav Vážan (52), ktorý tam má syna.

„Chceme len, aby sa naše deti dočkali normálneho prístupu a záujmu úradov. V takých otrasných podmienkach nemôžu zostať,“ hovorí. Rodičov prišiel podporiť aj Roman Vrábel (25), ktorý v Slatinke žije od roku 2009. „Som na vozíku, mám ďalšie vážne postihnutia. Nechcem, aby sme takto ďalej žili,“ pridal sa.

Kotleba rodičov upozornil, že petíciu doniesli do zlých rúk. „Chybu urobili poslanci, keď v máji peniaze na spolufinancovanie projektov presunuli do inej kapitoly. Mohli to napraviť na poslednom zastupiteľstve zmenou rozpočtu. Neurobili tak. Ak by som zmluvy na projekty podpísal, konal by som protizákonne,“ vyhlásil.

„Len čo poslanci odstránia zákonné prekážky, projekt môžem podpísať,“ sľúbil Kotleba. Osud domova sociálnych služieb Slatinka tak prehodil na poslancov. „Návrh na schválenie dvestotisícového príspevku na spolufinancovanie projektov dáme na zastupiteľstve v decembri,“ prisľúbila poslankyňa Božena Kováčová.