Šéf skupiny bratislavského podsvetia je známy svojím majetkom. Okrem lukratívnych nehnuteľností v hlavnom meste mu patria aj pozemky na Donovaloch. Práve tie mal od roku 2011 od neho prenajímať politik Kollár. Takmer dva hektáre pôdy mal pre Kollára vyjednať známy bratislavský podnikateľ Marián Kočner.


Boris Kollár na Donovaloch prevádzkuje lyžiarske stredisko.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Július Dubravay

„Či o tom existuje nejaká nájomná zmluva a či bola niekedy podpísaná, to neviem. Viem potvrdiť, že v roku 2011 som dohadoval podmienky tejto zmluvy medzi Borisom Kollárom a pánom Ondrejčákom. Podmienky zmluvy som dohadoval ja. Poprosil ma o to Boris, pretože Ondrejčák od neho chcel vraj, ak sa dobre pamätám, sumu niekde okolo 2 miliónov korún slovenských a Boris bol ochotný za to zaplatiť maximálne 500-tisíc a ja som to uhral niekde na milióne. To mal byť nájom za tie pozemky ročne,“ hovorí pre denník Plus JEDEN DEŇ podnikateľ Kočner, ktorý oboch veľmi dobre pozná.

Lipšic okamžite reaguje na Kollára: Čo sleduje týmto vyjadrením?!

Podmienky obchodu s Kollárom dohadoval na jeseň 2011 v slnečnom Dubaji. „Mala to byť dlhodobá zmluva, v podstate trvalá,“ dodal. Podľa neho sa Ondrejčák s Kollárom stretával pravidelne na Donovaloch. „Bez problémov sedeli pri jednom stole. V našom hoteli sa stretli veľakrát,“ prezradil. Síce Ondrejčák je odsúdený na 16 rokov za vedenie najmilitantnejšej organizovanej skupiny na Slovensku a jeho majetok mal prepadnúť štátu, pozemky sú podľa katastra nehnuteľností stále v jeho rukách. K celej veci sa Kollár do uzávierky denníka nevyjadril.

Kolárova dovolenka na Kube - Prehovorila osoba z fotiek!

Mafiánov známych z 90. rokov na fotkách s Borisom Kollárom vo štvrtok rozposlal anonym do médií. Na nich sa usmieva Kollár s Jurajom Ondrejčákom alias Piťom a ďalšími ľuďmi z bratislavského podsvetia. Obrázky vznikli na Kube v roku 2006. Včera Kollár na margo fotiek povedal, že Piťa na Kube stretol náhodou, keď tam bol na dovolenke.

„Ja som tam išiel sám s frajerkou a stretli sme sa. Zoznámili sme sa s pánom Ondrejčákom. Tak sme sa odfotili. Ja som nevedel, že on je známy mafián. Aj keby bol, mne je to úplne jedno. Nie je to môj kamarát,“ povedal Kollár. Ako hovorí, nemá problém si sadnúť na drink s hocikým, je vraj kamarátsky typ.


Boris Kollár na fotke z dovolenky na Kube.
Foto: archív

„Poznám aj pána Rajeckého už dlhé roky, nemám problém si s ním sadnúť. Ja som sa za 25 rokov, čo podnikám, stretol s každým,“ dodal s tým, že s mafiánmi nemá nič spoločné. K fotkám sa vyjadril aj ďalší z tých, ktorí na nich boli. „Fotografie vznikli počas našej spoločnej dovolenky na Kube v roku 2006 alebo 2007. Sú autentické. Všetci sme boli kamaráti. Neangažujem sa vo verejnom živote, nie som osoba verejného záujmu, nevidím tak dôvod, aby som zverejnenie fotografií viac komentoval,“ povedal Tomáš Rajecký.

Ku kauze sa vyjadril aj líder SaS Richard Sulík. „Ja vediem koaličné rokovania a toto je pre mňa podstatné. Bavím sa s ľuďmi, ktorí dostali mandát. Teraz je pre mňa dôležitejšie postaviť slušnú pravicovú vládu,“ povedal Sulík. „Otázka je, či kradol, páchal zločin a hlavne, či to bude robiť. Zrieka sa akýchkoľvek nominácií vo vláde, tak ako bude páchať zločin bez nominantov?“ pýtal sa Sulík.