Medzi poslancov, ktorí sa rozhodli parlament ostro kritizovať, a konkrétne to, že jedáleň v NR SR mala byť pre poslancov napriek opatreniam otvorená, patrí aj líder strany Hlas Peter Pellegrini. Toho dnes predseda Národnej rady Boris Kollár obvinil, že si neplní pracovné povinnosti, nebol na poslaneckom grémiu, ale z parlamentnej reštaurácie si vybíja politický kapitál. Rozhodol sa teda pre rázny krok! 

 

Jesť sa nebude a basta!

"Budú mať len pitnú vodu a prinesú si lepeňák," vyslovil Kollár "highlight" dnešnej tlačovej konferencie. Rozohnila ho spomínaná tlačová konferencia Petra Pellegriniho, ktorý sa voči praktikám v parlamente ohradil a nevynechal ani opatrenia a kompenzácie označil za nedostatočné. "Táto vláda škrtí, na druhej strane nás ide extrémne zadĺžiť a pritom nevieme, kam tie peniaze idú,"poznamenal líder Hlasu. "Chvalabohu, že som nebol na tom grémiu, je to výsmech do očí," reagoval Pellegirni s tým, že poslanci sú ľudia, ako každí iní. 

Tieto obvinenia Kollára nahnevali a tak oznámil, že do parlamentnej jedálne nebudú mať prístup poslanci Národnej rady, ani ich asistenti a pracovníci médií. Stravovať sa v nich budú môcť len zamestnanci Kancelárie NR SR.  Kollár zároveň vysvetlil, že aj fabriky sú povinné zabezpečiť stravu svojim zamestnancom, preto vydávanie stravy v parlamentnom bufete chce pre zamestnancov kancelárie zachovať, pretože v Národnej rade pracuje až 350 zamestnancov. 

Predseda NR SR tiež dodal, že nebude možné si ani vziať z jedálne jedlo v jednorazových obaloch. Poslanci podľa neho budú mať k dispozícii len pitnú vodu na sociálnych zariadeniach. 

Prečítajte si tiež: