Nejasností okolo Jankovskej pribúda. Bývalá štátna tajomníčka, aktuálne sudkyňa na maródke Jankovská tvrdí, že si napriek podozreniam nevymenila 6 tisíc správ so škandalóznym podnikateľom Marianom Kočnerom. Medzi množstvom správ by sa mali nachádzať podľa denníkaN aj tie o Janíčkovi.

Ten natočil video, v ktorom hovoril, ako Jankovská v minulosti rozhodovala na trenčianskom okresnom súde za úplatok tri milióny korún (približne 100 tisíc eur). Platiť jej mal údajne jeden zo šéfov podsvetia Peter Čongrády. Druhým svedkom s podobným tvrdením bol Michal Vida. Ten ale neskôr zmenil výpoveď.

 

„Toto je sen. Na Youtube Denníkom N zavesené dve videá, kde ma dvaja zločinci obviňujú z korupcie. Je toto normálne?,“ písala vraj Jankovská Kočnerovi. Ten jej poradil brániť sa trestnými oznámeniami. Nejaké tak podala aj na Janíčka.

Následne mala s Kočnerom vymyslieť plán. „Musíme toho Vidu aspoň urobiť,“ mala Jankovská písať Kočnerovi. A Vidove vyjadrenie mala presne vymyslené. „Povie tri nacvičené vety. Janíček klame. Vydieral ma a donútil ma natočiť video. Neposlal som Markíze ani inde žiadne svoje vyjadrenie. Ospravedlňujem sa pani Jankovskej,“ napísala Kočnerovi. Zrazu prišiel Vida na políciu a tvrdil, že Janíček ho k výpovedi prinútil a Jankovskej sa ospravedlnil.

Jankovská mala aj ďalšie plány. „Musia ich cez víkend zadržať,“ napísala Kočnerovi o Janíčekovi. Plán ale stroskotal na prokurátorovi. „Policajti sú v robote. Všetko majú pripravené na zajtra skoro ráno!!! A k…a prokurátorská nechce dať súhlas!!!! Mňa naozaj j…e.,“ sťažovala sa Jankovská človeku z mafiánskych zoznamov.

Janíčka ale napokon predsalen zadržali, no na polícii strávil len niekoľko hodín. Do väzby nešiel. Policajtom nedala súhlas prokuratúra. „Neviem o tom, že by bol niekto na Slovensku takýmto spôsobom väzobne stíhaný za ohováranie,“ reagoval právnik Daniel Lipšic pre Aktuality.sk. „Ten hajzel z neho urobí mega obeť!!! Ja to j….m K…a už sa mi fakt nič nepodarí?,“ pýtala sa Kočnera, ktorý ju upokojoval. O pár týždňov na to zadržala polícia Kočnera a vzala ho do väzenia v kauze zmenky.

Mohlo by vás zaujímať: