Sudcovia boli v kauze Threema už preverení. Komunikácia s Marianom Kočnerom cez mobilnú aplikáciu však odhalila aj advokátov. "Slovenská advokátska komora potvrdila, že prešetruje viac podnetov, ktoré súvisia s kauzami Mariana Kočnera aj s prepismi jeho komunikácie cez šifrovanú aplikáciu Threema,"píše DenníkN. 

S Kočnerom sa zaplietol aj predseda komory Tomáš Borec. Denníku N priznal, že aj on bol na zabíjačke, ktorú v decembri 2017 spoluorganizovala advokátska kancelária Ikrényi & Rehák. Okrem stovky pozvaných hostí sa tam vyskytol totiž aj Marian Kočner.

 

Tomáš Borec argumentuje tým, že na zabíjačke sa nezdržal dlho: „Kolegovia advokáti ho pozvali a bral to ako advokátsku akciu. Nemal čas byť tam dlhšie, ale považoval za slušné prísť aspoň krátko pozdraviť. Pozvanie prijal v dobrej viere, že tam bude výlučne vhodná spoločnosť. To, že na akcii bol aj Kočner, sa dozvedel až s odstupom po zverejnení Threemy a vníma to ako zlyhanie hostiteľa,“ vysvetlila hovorkyňa komory Alexandra Donevová.

Marian Kočner na pojednávaní v kauze zmenky. Aj takto sa tváril pri čítaní Threemy.
Marian Kočner na pojednávaní v kauze zmenky. Aj takto sa tváril pri čítaní Threemy.
Zdroj: Karol Farkaš


Na najbližšom zasadnutí súdnej rady čaká členov vážna téma. Budú sa zaoberať svojím kolegom Michalom Mišíkom. Mišík si však s Kočnerom nepísal. On bol len predemtom komunikácie medzi Kočnerom a obžalovaným sudcom Vladimírom Sklenkom. Ku tejto komunikácii došlo ešte vo februári minulého roku, keď Mišíka do súdnej rady zvolili. 

Komora však preverí aj Kočnerovho advokáta Mareka Paru. Ten si okrem iného so svojím klientom písal o disciplinárnom konaní prokurátora Vasiľa Špirka, ktorý vlani upozornil na korupciu exministrov Smeru Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka.

Mohlo by vás zaujímať: