Tichého v súvislosti s smskou na jeho pracovisku zrejme čaká disciplinárne konanie. To chce navrhnúť riaditeľ Súdnej akadémie Peter Hulla, aby sa smska medzi Kočnerom a Tichým bližšie skúmala. Predmetnú správu písal obvinený prokurátorovi tri mesiace pred vraždou „Tohto roku som do novinárov investoval 200-tisíc eur. By si sa pos*al, ako ich mám prelustrovaných. Viem, kto koho je*e, kto je buzik, ožran, tyran. Aj s foto a videodokumentáciou,“ napísal v SMS Kočner.

Marian Kočner skúšal v priebehu rokov rôznu úpravu brady.
Zdroj: archív

Krátko po vyčínaní vraha Ľubomíra Harmana (48) v Devínskej Novej Vsi na konci leta 2010, pri ktorom šialenec zastrelil 7 ľudí, sa konala párty bývalých právnikov a nechýbal ani vtedajší prokurátor Ladislav Tichý. Advokát na dôchodku Tibor Péchy privítal svojich hostí v bare Bonnano, medzi ktorými boli aj sudcovia najvyššieho súdu, s modrými slúchadlami a nefunkčným samopalom. Pripomínal tak práve Harmana. O tejto „recesii“ infomoval denník Nový čas.


Na tejto žúrke podľa Nového času odovzdal Tichý Péchymu pamätnú plaketu so slovami: „Krstím to vlastnou ci*inou“. Takáto „zábava“ sa nepozdávala ani vtedajšej ministerke spravodlivosti Lucii Žitňanskej. „Sudca je sudcom aj v občianskom, aj v súkromnom živote. Hovorí to aj zákon. V opačnom prípade znížujú dôveryhodnosť justície ako takej,“ reagovala Žitňanská a sľubovala vtedy udalosť prešetriť. Samotný Tichý pre Nový čas odpovedal lakonicky. "K aktivitám, ktoré sa týkajú súkromia, sa nebudem vyjadrovať".