Bývalý SIS-kár sa pred súd postavil už v pondelok a včera jeho výsluch za zatvorenými dverami pokračoval. Právny zástupca Markízy Daniel Lipšic prezradil, že nahodený Kočner jeho slová znášal len s ťažkosťami. A to napriek tomu, že ešte nedávno boli „jedna ruka“. Tóth totiž za tisíce eur pre „podnikateľa“ sledoval novinárov. „Postoj a gestikulácie Kočnera boli nervózne,“ prezradil advokát.

To, že Kočner zrejme nie je dobrý herec, sa odzrkadlilo aj pri vypočúvaní Ťapákovej. Veď sa dokonca „stratil v čase“. Kládol jej otázky, ktoré sa týkali obdobia spred dvoch rokov. Zrejme však zabudol na to, že blondínka pracovala v televízii do roku 2013. „Ja som o zmenkách nevedela a nikdy som ich nevidela,” povedala Ťapáková senátu. Dobre si však podľa vlastných slov spomína na rok 1998, keď podľa nej prišiel silou obsadiť Markízu.

Settele tiež tvrdí, že o dokumentoch v hodnote 69 miliónov eur nič nevedel. „O zmenkách som sa dozvedel z médií, viac informácií mi dali naši právnici,“ skonštatoval. Kočner však tvrdí, že sa s Markízou pod jeho vedením chcel dohodnúť na základe kompromisu. „S teroristami a Kočnerom sa nevyjednáva. A bodka,“ uzavrel však radikálne Lipšic.

Na fotkách sú učastníci pojednávania v kauze zmenky. Prvý bol vypočutý obžalovaný Marián Kočner. Druhý vypočutý ako svedok Peter Tóth. Na fotke sú Daniel Lipšic a Ján Šanta.
Na fotkách sú učastníci pojednávania v kauze zmenky. Prvý bol vypočutý obžalovaný Marián Kočner. Druhý vypočutý ako svedok Peter Tóth. Na fotke sú Daniel Lipšic a Ján Šanta.
Zdroj: MIROSLAV MIKLAS

Ten je presvedčený, že loď s Kočnerom sa potápa. A v konečnom zúčtovaní mu podľa neho ešte aj Tóthove slová priťažia. „Jeho výpoveď bola silná. Veľmi silná,“ vyhlásil právnik odhodlane. Tóth už v minulosti viackrát povedal, že zmenky sú falošné. O jeho slovách je presvedčený aj dozorujúci prokurátor Ján Šanta. „Už som presvedčený na 150 percent o sile dôkazov,“ povedal. Lipšic je navyše presvedčený, že Kočner si chcel uchmatnúť celú televíziu v Záhorskej Bystrici, aby mu pomohla pri plánovanom vstupe do politiky.