"Obžaloba sa týka uplatnenia nadmerných odpočtov DPH v sume prevyšujúcej osem miliónov eur súvislosti s predajom nehnuteľností v obci Donovaly medzi viacerými obchodnými spoločnosťami," priblížila prokuratúra na sociálnej sieti.

FOTO zo súdneho pojednávania s Kočnerom v kauze Ján Kuciak v GALÉRII>>>
S čistými rukami? Zo súdu odchádzal Marian Kočner ako človek, ktorý si neobjednal vraždu novinára a prokurátorov. Rozsudok nie je právoplatný.
Zdroj: JÚLIUS DUBRAVAY

Okrem zločinu neodvedenia dane a poistného sa obžaloba týka aj skutku právne posúdeného ako zločin poškodzovanie veriteľa "v súvislosti s verejnou dražbou golfového areálu pri Báči, kde škoda dosahuje sumu takmer tri milióny eur".

Rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vo veci objednávky vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ako aj objednávky vraždy prokurátorov Lipšica, Šufliarskeho a Žilinku. Na snímke je obžalovaný Marián Kočner.
Zdroj: MATEJ KALINA

ŠTS eviduje podanú obžalobu. "Trestná vec bola pridelená zákonnému sudcovi na pracovisku v Banskej Bystrici, ktorý po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe," priblížila pre TASR hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Prečítajte si tiež: