Prezident neprezident, do hôr musí ísť každý vybavený rovnako. Podceňovať nič netreba. „Celá ferrata je urobená tak, a bolo to tak aj prezentované, že na ňu potrebujete mať prilbu, ferratový set, pevnú obuv a poprípade rukavice,“ vysvetľuje náčelník Horskej záchrannej služby v Slovenskom raji Ivan Krajčír.

Prezident Kiska sa predvádzal na skalách: Skončil skrvavený!

Aj prezident Andrej Kiska prišiel do hôr vyzbrojený ako sa patrí. Na fotkách, ktorými sa na sociálnej sieti pochválil to však vyzerá, že napriek tomu, že všetky ochranné pomôcky mal so sebou, s ich použitím si ťažkú hlavu nerobil. „Slovenský raj je unikátna prírodná oblasť, taký náš poklad. Ako Tatranec by som to možno nemal hovoriť, ale ako mladý som mal Slovenský raj ešte radšej než Tatry,“ vytešoval sa prezident. Na fotkách, ktoré uverejnil je vysmiaty, no bez istenia a na niektorých záberoch dokonca aj bez ochrannej prilby.

Kiska zažil adrenalínovú jazdu: Prezidentovi ochrankári prežili na brehu divokej rieky krušné chvíle

Kiska na odvážnych FOTO zo slovenskej divočiny: Pán prezident, nie je to nebezpečné?!

Andrej Kiska si z istenia ťažkú hlavu nerobil.
Zdroj: facebook

„Ferrata končí na mostíku na Obrovskom vodopáde. Keď Kyseľ vyhorel, bola otvorená náhradná trasa zhora na mostík nad Obrovský vodopád a v tom úseku je Karolinyho vodopád. Na túto náhradnú trasu ferratový set netreba,“ vysvetlil nám Krajčír.

Kiska na odvážnych FOTO zo slovenskej divočiny: Pán prezident, nie je to nebezpečné?!

Počas túry si prezident privodil aj pár škrabancov.
Zdroj: facebook

Fotky, na ktorých náš prezident veselo pózuje, majú pochádzať práve z tejto časti Slovenského raja. Zlý príklad ostatným turistom týmto výletom teda prezident nedával.