Reklama

KDE napokon zakotví IVAN KORČOK? Možností je niekoľko, TOTO si myslia odborníci!

×
Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    VIDEO Ivan Korčok prehovoril o budúcnosti Slovenka, ale aj o svojej forme!
    Zdroj: PLUS7DNÍ
    Reklama

    Hoci Ivan Korčok (60) neuspel v súboji o prezidentský post, z veľkej politiky sa pravdepodobne nevytratí. Voličská podpora viac ako 1,2 milióna hlasov mu vytvára na prvý pohľad sľubné podmienky v straníckej politike. Korčok si môže vybrať vstup do niektorej politickej strany, prípadne si môže založiť vlastnú. Skúsenosti s tým máme, ale nie sú dobré.

    Zuzane Čaputovej stačilo pred piatimi rokmi na víťazstvo 1 056 582 hlasov. Ivana Korčoka volilo v sobotu 1 243 709 ľudí, no prezidentom sa nestal. Politika s takýmto výtlakom by vo svojich radoch s určitosťou prijal ktorýkoľvek opozičný subjekt. Už teraz je jasné, že o ponuky nebude mať Korčok núdzu nielen zo strán parlamentnej opozície, ale aj mimoparlamentných dobrodruhov.

    Záujem už prejavilo Progresívne Slovensko (PS). „Ja mám nejakú predstavu, chcem sa s ním o tom rozprávať,“ povedal šéf progresívcov Michal Šimečka pre televíziu Markíza. „Kde bolo Progresívne Slovensko dva týždne? Kde bol Michal Šimečka? Kde bola slovenská opozícia? Tu sa každý bojí niečo povedať! Progresívne Slovensko chrápalo, jednoducho chrápalo,“ rozohnil sa Mikuláš Dzurinda v Korčokovej centrále, keď bolo už jasné, že prezidentom sa stane Peter Pellegrini. Ako uviedol expremiér z éry teletextu, ani on by sa nebránil spolupráci s Korčokom. „Ja aktívny nebudem, ale ak sa ma opýta, už teraz som pripravený,“ uviedol pre Denník N bývalý líder strany Modrí, ktorá získala v parlementných voľbách iba 0,26 %.

    ČO si o tomto všetkom myslí POLITOLÓG? TO SA DOČÍTATE V NAŠEJ GALÉRII.

    S teóriou novej strany, v ktorej by bol Korčok lídrom, prišla pred rokom europoslakyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Na jej výzvu však nikto nereagoval. Vo všeobecnosti so stranami, ktoré zakladali prezidentskí kandidáti, nemá Slovensko dobré skúsenosti. Rýchlo totiž skončili na okraji záujmu. Stačí spomenúť stranu Sieť Radoslava Procházku či stranu Andreja Kisku Za ľudí.

    Korčok je zatiaľ vo vyjadreniach k svojej politickej budúcnosti opatrný. „Ísť do politiky je vždy osobné rozhodnutie, ja som prijal takéto rozhodnutie pred ôsmimi mesiacmi,“ povedal po sobotnom sčítaní hlasov. „Ivan urobil dobrú robotu, ale nebolo to dosť,“ zhodnotil jeho výkon Jaroslav Naď z mimoparlamentných Demokratov. Podľa neho Korčokova prehra je aj na novú politickú príležitosť. „Ivan Korčok sa dal od začiatku obkolesiť porazeneckými tvárami. Vidieť v jeho prítomnosti politických outsiderov, ako sú Demokrati alebo OĽaNO či SDKÚ, ktorí majú desaťročie zlú nálepku a extrémne nízku kredibilitu, jednoducho nepridáva kandidátovi na popularite,“ uzavrel Řádek.

    Prečítajte si tiež: