Premiér Igor Matovič (OĽaNO) 2 milióny dávok ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik vrátiť neplánuje. Informoval o tom v piatok večer na sociálnej sieti. 

"To bolo kriku ... za 2 milióny vakcín, ktoré zachrania tisícky životov! “Hybridná vojna Ruska”, “Geopolitická zbraň Ruska”, “Putinov poskok” a všetky možné bludy o “Sieni hanby” ... a keď sa Rusi ponúkli, že ho môžeme bez sankcií vrátiť ... zrazu ticho. Hrobové," napísal premiér.

Matovič tvrdí, že Sputnik by do Ruska ani nikdy nevrátil. "Bude zachraňovať životy na Slovensku," uviedol s tým, že vrátenie vakcín by ani nikdy nedovolil. "Nie som vrah," dodal.

Celý status Igora Matoviča nájdete v GALÉRII >>>

Igor Matovič ešte včera uviedol, že výrobca vakcíny je ochotný zrušiť celú zmluvu na zabezpečenie dvoch miliónov vakcín, a to bez akýchkoľvek sankcií voči Slovensku. Koaličných partnerov i verejnosť vtedy požiadal, aby sa rýchlo vyjadrili. Dnes však tvrdí, že Sputnik by "nikdy" nevrátil.

Politológ Tomáš Koziak konanie Matoviča vníma ako jeho bežný spôsob komunikácie. „Zavádzať partnerov na koaličnej rade, navyše keď sú medzi nimi napäté vzťahy, nesvedčí o serióznom spôsobe politického konania,“ myslí si odborník. Navyše, s politikom, ktorý svojich politických partnerov zavádza, sa podľa Koziaka nedá spolupracovať. „V tomto prípade chápem koaličných partnerov, že s premiérom strácajú nervy. Pokiaľ sa Matovič verejne chváli, že oklamal koaličných partnerov, je to skutočne nesmierne detinské a ukazuje to len to, že Matovič osobnostne nedorástol do funkcie predsedu vlády,“ zakončil politológ.

Anketa
Bolo správne, že premiér Igor Matovič nechal doviezť ruskú vakcínu Sputnik V?

Mohlo by vás zaujímať: