„Vyšetrovateľ NAKA obvinil štyri zadržané osoby pre obzvlášť závažný trestný čin subvenčného podvodu spáchaný spolupáchateľstvom. Aktuálne vo veci prebiehajú procesné úkony a zatiaľ nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie,“ spresnila Dobiášová. Štvoricu obvinených zadržala včera polícia. Podľa medializovaných informácií má ísť o 24 miliónov eur, ktoré mal úrad práce v Pezinku medzi júnom a augustom tohto roka vyplatiť podozrivým firmám.

Na nekalé praktiky pezinského úradu poukázalo pred pár týždňami Investigatívne centrum Jána Kuciaka (ICJK). Minister práce Milan Krajniak (48) sa k situácii postavil čelom a hneď sa jej začal venovať: „Ešte v auguste som dostal informáciu, že v Pezinku boli identifikované podozrivé platby a hneď som kontaktoval policajného prezidenta.“ Podľa ministra nezlyhala kontrola rozdeľovania covidovej pomoci, ale konkrétne osoby: „Bol sfalšovaný podpis aj výsledok kontroly.“

Minister práce Krajniak po tejto udalosti spustil celoslovenskú kontrolu. Okrem prípadu z Pezinka žiadne iné podozrenia o podvode neodhalili. Podľa informácií TV Markíza sú štyri osoby, ktoré boli zadržané bývalými zamestnankyňami pezinského úradu práce, píšu tvnoviny.sk.

V prípade ide o to, že schránkové firmy so zahraničnými majiteľmi, ktoré nezamestnávajú ľudí, dostali od štátu peniaze aj na zachovanie pracovných miest. „Úrad práce sociálnych vecí a rodiny Pezinok spolupracuje s vyšetrovateľmi v plnej miere. Bohužiaľ, z dôvodu prebiehajúceho vyšetrovania nie je možné vyjadrovať sa bližšie k danému prípadu,“ povedal k najnovším udalostiam v prípade riaditeľ Úradu práce v Pezinku Jozef Hupka.

Súťaž
Zdroj: archív