Predsedníčka senátu ŠTS Ružena Sabová predložila procesným stranám vecné dôkazy v podobe mobilných telefónov. Potom má hlavné pojednávanie pokračovať čítaním digitálnych forenzných správ.

V prípade vraždy novinára súd rozhoduje o vine Kočnera a Aleny Zsuzsovej. ŠTS ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd vrátil vlani v máji prípad prvostupňovému súdu. V kauze Kuciak sú právoplatné tri rozhodnutia. Miroslav Marček, ktorý sa priznal k vraždám a jeho bratranec a šofér v osudný deň Tomáš Szabó dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody. K sprostredkovaniu Kuciakovej vraždy medzi Zsuzsovou a bratrancami sa priznal Zoltán Andruskó, ktorý dostal 15 rokov nepodmienečne.

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelia obžalobe štyri osoby. Okrem Kočnera a Zsuzsovej aj Dušan Kracina a Darko Dragic. Szabó sa ku skutku priznal, bol vylúčený na samostatné konanie a súd ho uznal za vinného. Kočnerova objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť podľa obžaloby na jeseň 2017. V prípade Šufliarskeho približne o rok neskôr. Obžalovaní vinu odmietajú.