Kaliňák o ceste na futbal vládnym špeciálom: Musíme si jasne stanoviť pravidlá!
22. 6. 2024, 15:18 (aktualizované: 22. 6. 2024, 15:19)

Zdroj: Martin Baumann
Podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) považuje za potrebné stanoviť si jasné pravidlá účasti politikov na športových podujatiach, na ktorých reprezentujú štát. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy v súvislosti s využitím vládneho špeciálu niektorých politikov na futbalový zápas do Frankfurtu.
Zdroj: MATEJ KALINA
Zdroj: MATEJ KALINA
Zdroj: IG/ dusan__keketi
Galéria k článku
Podľa opozičnej poslankyne Národnej rady SR Márie Kolíkovej (SaS) by sa mali pravidlá využívania vládneho špeciálu jasne stanoviť.
Zdroj: Pavol Zachar
Podpredsedníčka strany Sloboda a Solidarita (SaS) Mária Kolíková
Z pohľadu Kaliňáka mohla cesta na futbalový zápas do Frankfurtu vládnym špeciálom vychádzať ekonomickejšie než komerčným letom. Jeho využitie v tomto prípade nebolo podľa Kolíkovej na mieste.
V súvislosti s vládnym návrhom zákona lex atentát Kaliňák avizoval, že na jeseň budú diskutovať o tom, ako zvýšiť efektivitu vymáhania pokút pri priestupkoch. Potvrdil, že nateraz vypúšťajú ustanovenie o pokutách pre obce. S celkovou kvalitou návrhu je však spokojný.
Zdroj: Jaroslav Novák
Vicepremiér a minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer-SD)
Lex atentát, tak ako bol pripravený, je podľa Kolíkovej cesta k policajnému štátu. "Je to neprimeraný zásah do základných práv a slobôd," vyhlásila. Riešenia, ktoré zvýšia bezpečnosť, v návrhu zákona podľa nej nie sú.
VIDEO Plénum parlamentu počas rokovania o Lex atentát:
