Jedna nevesta, dve svadby. Syn prezidenta Andreja Kisku dodržal svoje slovo a svojej neveste vystrojil po roku svadbu, ako sa patrí. Prvý raz si mladí pár povedal „áno,“ minulý rok v Prahe. Vtedy išlo podľa slov ženícha iba o tréningovú svadbu. Mladomanželia už vtedy avizovali, že v pláne majú aj poriadnu veselicu. To, že nehovorili iba tak do vetra potvrdili v túto sobotu.

FOTO Kiskov protokolista opäť v akcii! Kde sa motal tentokrát?

Takmer presne do roka a do dňa zaľúbený pár zložil sľub vernosti opäť. Svadba sa nekonala nikde inde ako rovno pod Tatrami. Pred oltár sa postavili v kostolíku v Starom Smokovci. Ten kto by čakal okázalosť a hviezdne maniere by ostal prekvapený. Mnoho miestnych dokonca ani netušilo, že v kostole sa žení práve prezidentov syn.

Prezident v spoločnosti rodičov.
Prezident v spoločnosti rodičov.
Zdroj: Matej Jankovič

Hlavu štátu na synovu svadbu sprevádzali rodičia.
Foto: Matej Jankovič

Nevestu Irmu na obrad priviezlo historické auto Volga. Na ceste ku kostolu ju už sprevádzal jej otec, exminister kultúry Rudolf Chmel. Keďže pred rokom sa mladý pár bral iba v prítomnosti svedkov, teraz si všetko pekne vynahradili. Na svadbu pozvali 130 hosti. Mnohí z nich kvôli novomanželom prišli pod Tatry až zo zahraničia.

Z našich daní: Posvietili sme si na zahraničné výlety rozlietaného Kisku

Aby dôvodov na oslavu nebolo málo, po svadobnom obrade nasledoval ďalší. Mladomanželia priamo na vlastnej svadbe pokrstili svoju dcérku Miu, ktorá sa páru narodila iba v januári tohto roka. Potom sa už mohlo začať oslavovať.

Šťastní mladomanželia si zapózovali aj so ženíchovým otcom.
Šťastní mladomanželia si zapózovali aj so ženíchovým otcom.
Zdroj: Matej Jankovič

Prezident Andrej Kiska s mladomanželmi.
Foto: Matej Jankovič

V luxusnom hoteli v Tatranskej Lomnici sa veselilo do rána, hlasivky si mali potrápiť aj goralskými piesňami.

Prezidenta však už na druhý deň čakali štátnické povinnosti v Spojených štátoch. Zo svadby si to tak namieril rovno na letisko. „Musel som si pripraviť dva príhovory, jeden na svadbu a druhý na zasadnutie Valného zhromaždenia OSN,“ smial sa Kiska.