Igor Matovič ako štatutár spoločnosti regionPress mal v roku 2004 len služobne najazdiť na prenajatom vozidle Fabia 223 043 kilometrov! Spomínané číslo je uvedené v uznesení o zastavení trestného stíhania vedeného pre prečin skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie. Rozmenené na drobné to znamená, že denne vrátane víkendov najazdil cca 600 km. Matovič toto šokujúce číslo nespochybnil.

Je kráľom ciest: Podľa účtovníctva Matovič najazdil za rok vyše 223-tisíc kilometrov!

Tisíce kilometrov najazdil za jeden kalendárny rok v spoločnosti svojej matky Márie, na ktorú si vyúčtoval výdavky spojené s používaním vozidla vo výške viac ako 63-tisíc eur. V aute vraj vozil svoju matku preto, lebo sa o neho bála. „Toľko som jazdil, že sa bála, aby som nezaspal,“ reagoval poslanec. Igor Matovič tak dokázal za jeden rok najazdiť viac ako profesionálni šoféri.

Je kráľom ciest: Podľa účtovníctva Matovič najazdil za rok vyše 223-tisíc kilometrov!

Vodič kamióna, ktorý brázdi cesty naprieč Európou, prejde ročne o stotisíc kilometrov menej ako Matovič. Podľa PR manažéra Združenia cestných dopravcov ČESMAD Andreja Feketeho spraví kamionista ročne v priemere 120- až 125-tisíc kilometrov. O čosi menej najazdia počas dvanástich mesiacov bratislavskí taxikári.

Je kráľom ciest: Podľa účtovníctva Matovič najazdil za rok vyše 223-tisíc kilometrov!

Ondrej Wenzl z Únie taxikárov z Bratislavy hovorí, že pri vodičoch taxíkov v Bratislave je potrebné rozlišovať, či jazdia vo voľnom čase, alebo je to ich zamestnanie. Tak či tak šofér taxíka prejde v hlavnom meste ročne od 40- do 100-tisíc kilometrov. Spomínaných 100-tisíc najazdia takí, ktorí nemajú žiadny iný príjem. Denník Plus JEDEN DEŇ sa pozrel aj na športových šoférov. Podľa našich zistení prejde jazdec F1 pod 30-tisíc kilometrov ročne.

Je kráľom ciest: Podľa účtovníctva Matovič najazdil za rok vyše 223-tisíc kilometrov!

Ide pritom o číslo, ktoré jazdci formuly najazdia na pretekoch aj tréningoch dokopy. Igor Matovič prešiel dokonca mesačne šesťkrát viac, ako najazdia autom šoféri členov vlády. Podľa údajov z ministerstva vnútra autá Úradu na ochranu ústavných činiteľov prejdú mesačne okolo 3-tisíc kilometrov. Ak Matovič za rok prešiel viac ako 220-tisíc kilometrov, mesačne to muselo byť v priemere takmer 19-tisíc kilometrov, čo je o 16-tisíc kilometrov mesačne viac ako vodiči ministrov a predsedu vlády.

Kam sa hrabú profesionálni vodiči?

Igor Matovič - 223 043 kamionista - 125 000 taxikár v Bratislave – 100 000 vodič Úradu na ochranu ústavných činiteľov – 36 000 jazdec F1 – 28 000