"Kniha je našou formou spomienky na Jána a Martinu. Chceme týmto spôsobom priblížiť ich príbeh všetkým, ktorí prídu s touto knihou do kontaktu. Ide o vôbec prvú knihu vydanú pod Aktuality.sk," priblížil generálny riaditeľ Ringier Axel Springer Milan Dubec.
Na vyše 300 stranách prináša kniha výpovede rodiny, priateľov, učiteľov a kolegov. Na portréte Jána a Martiny sa podieľalo 14 novinárov pod vedením šéfa investigatívy Aktuality.sk Mareka Vagoviča. Spoluautormi knihy sú aj šéfredaktor Aktualít Peter Bárdy, kolegovia Ján Petrovič, Tomáš Kysel a Martin Turček. Na príprave sa podieľali aj zahraniční novinári Pavla Holcová, Tim Röhm z Die Welt, Vinzenz Greiner z Blick a ďalší.
Autori navštívili aj miesta, kde Ján a Martina vyrastali a ktoré kreovali ich osobnosť. Súčasťou portrétu je pohľad do zákulisia novinárskej práce.
Samostatnú časť knihy tvoria odhalenia Jána Kuciaka zasadené do politických súvislostí. Peter Porubský z vydavateľstva Ringier Axel Springer vysvetľuje, že na základe analýzy dostupných informácií a rozhovorov s dôveryhodnými zdrojmi mapuje kniha osudnú februárovú noc aj doterajší priebeh vyšetrovania. Čitatelia v knihe nájdu aj prvý a jediný profilový rozhovor s Jánom Kuciakom. Nechýba ani prelomová reportáž o prepojení talianskej mafie na najvyššie poschodia slovenskej politiky.
Ako dodal Porubský, okrem štandardného vydania si bude možné objednať aj špeciálnu edíciu. Tá bude podpísaná všetkými autormi a spojená s ročným predplatným služby Aktuality PLUS. Všetok zisk z predaja knihy, bude investovaný do rozšírenia obsahu Aktuality.sk.