Podľa dostupných informácií bola Monika Jankovská prevezená dnes popoludní do nemocnice z Ústavu na výkon väzby v Banskej Bystrici.  Jankovská mala podľa všetkého užiť lieky, konkrétne by malo ísť o antidepresíva. 

V súvislosti s tou to situáciou sme oslovili aj jej právneho zástupcu Petra Erdősa. "Nebol som vyrozumený z Ústavu na výkon väzby v Banskej Bystrici, že by sa mojej klientke zhoršil zdravotný stav," povedal exkluzívne pre náš denník. 

Jankovská absolvovala vyšetrenie

Obvinená bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská tvrdí, že užila väčšie množstvo predpísaných liekov. V tejto súvislosti absolvovala vyšetrenie vo Fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. Potvrdil to pre TASR  hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla.

Hovorca doplnil, že v nedeľu krátko popoludní príslušníci z Ústavu Banská Bystrica pri komunikácii s obvinenou spozorovali, že táto nereaguje obvyklým spôsobom. "Nesťažovala sa síce na žiadne zdravotné komplikácie, uviedla však väčšie požitie predpísaných liekov," spresnil.

Ústavný lekár jej preto odporučil vyšetrenie vo Fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. "Obvinená po celý čas komunikovala s personálom, požitie liekov bolo bez účinku, ktorý by ohrozoval jej život, avšak vzhľadom na charakter udalosti bude neskôr prevezená na ďalšie pozorovanie do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne," doplnil.

"Doteraz som nebol vyrozumený Ústavom na výkon väzby v Banskej Bystrici o tom, že moja klientka mala byť prevezená na lekárske ošetrenie, prípadne, či sa moja klientka nachádza v inom ústave na výkon väzby," povedal obhajca obvinenej Peter Erdös.

Monika Jankovská je vo väzbe od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Búrka. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, 22. januára 2021 nevyhovel jej žiadosti o prepustenie z väzby.

Obvinená koncom novembra 2020 dva dni vypovedala pred vyšetrovateľom NAKA v Nitre. Podľa medializovaných informácií mala priznať svoje kontakty s podnikateľom Marianom Kočnerom či zásahy do rozhodovania súdov.

Príslušníci NAKA zadržali 11. marca minulého roka 13 sudcov v rámci akcie Búrka. Obvinenia padli z trestných činov korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti. Ďalšie obvinenia pribudli Monike J. po minuloročnej októbrovej akcii Víchrica. Od septembra 2020 je obvinená aj v kauze prebratia trenčianskeho baru Fatima.

Mohlo by vás zaujímať: