O dramatickom zostupe Čarnogurského mladšieho z najvyššieho vrchu sveta, ktorý dosiahol 19. mája, sme vás informovali minulý týždeň. Čarnogurský sa na Everest (8 848 metrov) vydal v rámci svojej dovolenky do Nepálu. Po zdolaní Everestu prekonal pri návrate do základného tábora výškovú chorobu a prechladnutie.

Syn expolitika Jána Čarnogurského: Boj o život

Najhoršie však dopadli jeho končatiny, utrpel omrzliny na nohách a pravej ruke. Po šiestich dňoch hospitalizácie v nepálskom Káthmandú sa vo štvrtok dostal domov. Manželka Monika ho zobrala do nemocnice, obávala sa okrem omrzlín aj silného kašľa, ktorým Čarnogurský trpel. A v nemocnici si ho nechali.

Je mu do plaču

„Ležím na oddelení popálenín. Nie sú tu povolené ani návštevy. Dostávam infúzie so silnými antibiotikami. Ruku a nohy mám previazané obväzmi,“ opísal nám svoj stav. Smútok mu však spôsobil včera fakt, že na svoje narodeniny nemohol objať ani manželku, ani troch synov. „Je mi do plaču,“ zhodnotil to. Na prácu zatiaľ ani nemyslí. „Až keď úplne vyzdraviem,“ hovorí o návrate do zamestnania. V nemocnici ešte pobudne pár dní.