Na nedeľu 17. júna 2018 rodina Alexandra Dubčeka bude len ťažko zabúdať. Bývalý diplomat Milan Dubček, ktorý je jedným z troch synov zosnulého politika, sa vybral na oslavy petržalských dní. Tie sa konali v areáli dostihovej dráhy, neďaleko ktorej Dubčekov syn žije aj s manželkou. Po polnoci sa však udalosti v závodisku zvrhli a na miesto bola dokonca privolaná polícia. Svoju úlohu mal zohrať aj alkohol.

Podľa informácií, ktoré denník Plus JEDEN DEŇ dostal z prostredia polície, vyvolával Milan Dubček spolu s 36-ročným Jozefom Kubušom z Bratislavy na verejnom mieste pohoršenie. „A to tak, že počas toho, ako obvinení ležali vedľa seba na trávnatej ploche, Milan Dubček rukou sexuálne uspokojoval Jozefa Kubuša, pričom po tom, čo boli na svoje správanie upozornení tam prítomnou osobou, obaja sa presunuli k vedľajším kríkom,” uvádza sa v policajnom zázname.

Na miesto bola okamžite privolaná aj policajná hliadka mestskej polície. Tá po príchode našla mladšieho z dvojice so stiahnutými nohavicami. Oboch vzali policajti do cely policajného zaistenia.

Na uplynulý víkendMilan Dubček len tak nezabudne.
Na uplynulý víkendMilan Dubček len tak nezabudne.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Na druhý deň polícia vzniesla Dubčekovi aj Kubušovi obvinenie z prečinu výtržníctva. Prípadom sa expresne rýchlo zaoberal aj súd. „Okresný súd Bratislava V dňa 19. 6. 2018 trestným rozkazom odsúdil dvoch obvinených z prečinu výtržníctva a uložil im peňažný trest v sume 800 eur každému,” potvrdil nám hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Podľa našich informácií obaja muži uznali svoju vinu. Ak pokutu za výtržníctvo nezaplatia, pôjdu si posedieť na štyri mesiace za mreže.

O stanovisko k celej veci sme požiadali aj samotného Milana Dubčeka. Na našu prosbu nereagoval. Vyštudovaný inžinier je ženatý, s manželkou má dve už dospelé dcéry. Roky zastupoval Slovensko ako diplomat – v Izraeli či Etiópii.

Problémy aj v minulosti

Syn Alexandra Dubčeka Milan neskončil tento víkend v policajnej cele prvýkrát. Počas pôsobenia na veľvyslanectve v Etiópii ho zadržala v novembri 2011 miestna polícia. V policajnej cele ho držali až tri dni. Pravý dôvod zadržania nie je známy dodnes. Oficiálne sa náš veľvyslanec údajne nachádzal na zakázanom území. Zákrok voči slovenskému diplomatovi však okamžite odsúdil vtedajší premiér Mikuláš Dzurinda a etiópsku stranu požiadal o ospravedlnenie.

Mohlo by vás zaujímať: