Hlavnou hviezdou večera bol víťaz súťaže Adam Pavlovčin. Pozornosť na seba však upútal aj jeden z porotcov. Legendárny spevák Paľo Habero je v Superstar známy aj svojim ostrým jazykom. Inak to nebolo ani v nedeľu. Krátko po tom, ako Pavlovčin dospieval pieseň  od Marcela Palondera Láska, spevák emotívne ohodnotil jeho vystúpenie. A nevyhol sa ani pôsobeniu ministerky kultúry Natálie Milanovej.

Spevák pri svojom ostrom odkaze pre Milanovú narážal na nedávnu situáciu ohľadom slovenských piesní. Kauza sa riešila na jeseň v tomto roku, keď nový mediálny zákon z pera ministerstva kultúry malo zrušiť povinnú kvótu hrať 25 % slovenskej hudby v rádiách.  Umelci sa vtedy búrili a napokon sa im podarilo pocieliť to, čo chceli - povinné kvóty sa nezmenili.

Habera sa tak pridal ku kritikom ministerky. V minulosti na ňu mali ťažké srdce viacerí umelci. Dôvodom bola najmä ťažká situácia pre pandémiu a s tým súvisiace rušenie kultúrnych podujatí. "Jej problém spočíva v tom, že je vizuálne nevýrazná, komunikačne menej zdatná, bez charizmy, navyše riadi rezort, ktorý v bol v období pandémie posunutý na vedľajšiu koľaj," prednedávnom zhodnotil jej slabé stránky aj politológ Radoslav Štefančík.

Ostré slová Haberu nájdete v našej GALÉRII

O reakciu sme požiadali aj samotnú ministerku. V prípade, že odpovie, správu budeme aktualizovať.